Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
91035

Порошенко підписав закон про надання статусу ветеранів воїнам УПА

Порошенко підписав закон про надання статусу ветеранів воїнам УПА

КИЇВ. 23 грудня. УНН. Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради, передає УНН.

У статусі Проекту Закону на сайті парламенту зазначено, що документ "повернуто з підписом від Президента 22 грудня".

Згідно з проектом Закону, станом на 23 травня 2018 року чисельність осіб, які були в складі ОУН і УПА, становить 1201 особа.

До сьогодні вони не мали статусу ветеранів та відповідної державної підтримки. Поряд з цим військовослужбовці Радянської армії та Комітету державної безпеки такі гарантії мають, йдеться в пояснювальній частині Закону.

Відтак, після набрання Законом чинності, зазначені в документі категорії громадян матимуть однакові державні соціальні гарантії, як і учасники бойових дій.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 8519  щодо надання статусу ветеранів для осіб, які брали участь в боротьбі за незалежність України, в тому числі в складі Української повстанської армії.

7 грудня Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті" (реєстраційний номер 8519).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram