Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
33735

Гройсмана попросили зупинити нелегальний імпорт свинини

Гройсмана попросили зупинити нелегальний імпорт свинини

КИЇВ. 26 грудня. УНН. Сьогодні Україна потерпає від проблеми нелегального імпорту свинини, який здійснюється через кордон із країнами ЄС. Про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України, передає УНН.

Зазначається, що ціни на контрабандну свинину з-за кордону нижчі, ніж на легальну внутрішню продукцію. Тому - кількість "сірих" закупівель системно зростає, від чого страждає український виробник.

"Інша загроза – це те, що низка країн ЄС мають проблему африканської чуми свиней, і контрабандна свинина може містити вірус цієї хвороби, який заноситься до України і призводить до збільшення кількості спалахів АЧС вже на території нашої держави", - кажуть тваринники.

З огляду на ситуацію що склалася, Асоціація тваринників України звернулася з офіційним листом до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом вплинути на ситуацію із контрабандним імпортом продукції свинарства в Україну.

"У рамках цього звертаємося до Вас із проханням сприяти посиленню прикордонного та митного контролю на предмет контрабанди свинини, ініціювання проведення спільних спеціальних прикордонних операцій з сусідніми країнами з метою виявлення нелегальної свинини, проведення перевірок правоохоронними органами на українських пунктах пропуску через державний контроль та роботу митниць, а також забезпечення належного знищення, вилученої на законних підставах, контрабандної свинини", - йдеться у тексті листа за підписом голови АТУ Ірина Паламар.

Як писав УНН, Україна значно наростила обсяги імпорту свинини із-за кордону.

Фахівці наголошують на тому, що це стало наслідком, у тому числі, неконтрольованого поширення АЧС, яка "знищила" значний відсоток вітчизняного поголів'я свиней.

За словами парламентаря Сергія Тригубенка, так багато свинини, як зараз, ми не імпортували останні 4 роки. Більше того, така ситуація призвела до відчутного подорожчання сала і свинини на внутрішньому ринку.

І оскільки з АЧС наші контролери впоратися досі не можуть, то, за прогнозами фахівців, українцям варто готуватися до подальшого росту цін на продукцію свинарства. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram