Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 06 грудня 2019 19:41
Новини: Економіка
18720

НБУ зобов'язав банки оприлюднювати більше даних

НБУ зобов'язав банки оприлюднювати більше даних

КИЇВ. 28 грудня. УНН. Національний банк України розширює перелік даних, які мають публікувати банки, з метою підвищення прозорості банківської системи для вкладників та інвесторів. Про це повідомили у прес-службі НБУ, передає УНН.

Так, у повідомленні йдеться: "Незабаром Національний банк на сторінці офіційного Інтернет-представництва та банки на власних веб-сайтах почнуть оприлюднювати щомісяця дані про:

  • стан виконання банками нового нормативу LCR;
  • розмір кредитного ризику за класами боржників банку;
  • розподіл кредитів, в тому числі непрацюючих, у розрізі видів економічної діяльності позичальників;
  • розподіл вкладів фізичних осіб у розрізі суми вкладів та кількості вкладників в іноземній та національній валюті та суму можливого відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб".

Додається, що ці дані будуть публікуватися за звітний місяць – до 30 числа кожного місяця, наступного за звітним, за січень – до 28 лютого, а за грудень – до 1 лютого наступного року.

"Зазначені зміни посилять рівень інформованості інвесторів, вкладників, клієнтів банків про стан банківської системи. У підсумку це позитивно вплине на рівень довіри до банків та сприятиме виконанню однієї зі стратегічних цілей Національного банку – забезпечення стабільної, прозорої та ефективної банківської системи", – зазначають у відомстві.

Також Національний банк і банки почнуть щороку публікувати результати оцінки стійкості банків і банківської системи України: банками до 28 грудня, Національним банком – до 31 грудня. Вся інформація буде доступна на сайті Національного банку, у розділі "Статистика – показники банківської системи".

Ці кроки затверджено Постановою Правління №157 від 27 грудня 2018 року "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 11". Вони набувають чинності 1 січня 2019 року, окрім тих, що стосуються результатів оцінки стійкості, які набули чинності 27 грудня 2018 року.

Як повідоляв УНН, Фонд гарантування вкладів призупинить виплати відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків.

Джерело: УНН
Теги: НБУ, банки
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram