Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 20 жовтня 2019 03:25
Новини: Економіка
30975

Нова модель роздрібного ринку електричної енергії передбачає укладання договорів – НКРЕКП

Нова модель роздрібного ринку електричної енергії передбачає укладання договорів – НКРЕКП

КИЇВ. 2 січня. УНН. У новій моделі роздрібного ринку електричної енергії споживач укладає договори: про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу та про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником. Про це написала на своїй сторінці у Facebook голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Оксана Кривенко, передає УНН.

"У новій моделі роздрібного ринку електричної енергії споживач укладає договори: про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу (розподільчою компанією); та про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником (про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг - для побутових або малих непобутових споживачів)", - написала Кривенко.

Для первинного переходу від старого постачальника до новоствореного постачальника та розподільчої компанії споживачу не потрібно звертатися до них, адже буде застосовуватись процедура приєднання до договорів про постачання та розподіл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні підвищено тарифи на тепло та гарячу воду

Кривенко пояснила, оформлення договорів про розподіл з усіма споживачами має відбуватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання, в якій будуть відображатися присвоєні об'єкту споживача ідентифікаційні коди (ІЕС-код). Ініціаторами приєднання до договорів про розподіл електричної енергії виступатимуть розподільчі компанії.

"Після укладення договорів з розподільчими компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії продовжують свою дію лише в частині наявної заборгованості або переплати", - роз’яснила голова НКРЕКП.

Побутові та малі непобутові споживачі перейдуть до постачальника універсальних послуг, з яким оформлення договорів про постачання також буде здійснюватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання.

Усі інші споживачі, які не потрапляють під визначення побутових та малих непобутових споживачів, можуть повністю реалізувати надане зазначеним Законом право та обрати собі конкурентного електропостачальника.

Нагадаємо, Україна готова до запуску нового роздрібного ринку електроенергії з 1 січня 2019 року.Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram