Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
143400

СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

"Перший національний український конгрес"

КИЇВ. 3 січня. УНН. Служба Безпеки України проводить розслідування щодо проведення "Першого національного українського конгресу" і створення "Української народної армії" у Празі в травні 2018 року як спроби захоплення влади. Про це повідомляє УНН, посилаючись на матеріали суду.

"24-26 травня 2018 року під час проведення "Першого національного українського конгресу" (ПНУК), що відбувся в чеському місті Прага, було проголошено, що Верховна Рада України, Генеральна прокуратура України (включно з військовою прокуратурою) та МВС України є нелегітимними та злочинними організаціями, натомість "ПНУК" є легітимним законодавчим органом влади України, судовою гілкою влади є "Український народний трибунал", для виконання вироків "Українського народного трибуналу" створено власну спецслужбу "Таємна екзек'юта", - йдеться в ухвалі.

Слідчі СБУ звернулись до суду з проханням доручити проведення судово-лінгвістичної експертизи.

Зазначається, що учасниками "ПНУК" було проголошено створення парамілітарної структури "Українська народну армія" ("УНА").

"Завданнями "УНА" є протидія Національній гвардії України та Національній поліції України та здійснення силового захоплення адміністративних будівель органів влади України та службових осіб, які їх очолюють, з метою насильницького захоплення влади та повалення конституційного ладу", - сказано в ухвалі.

Окрім цього,члени вказаної організації мали проводити розвідувальну діяльність та сприяти "Таємній екзек'юті" у здійсненні посягань на життя та здоров'я державних та політичних діячів України.

Зазначається, що слідчий суддя, розглянувши клопотання слідчого СБУ, ухвалив задовольнити клопотання щодо надання судової експертизи.

Нагадаємо, у червні 2015 року у СБУ повідомили, що організатора акції Майдан 3.0 та лідер "ПНУК" Рустам Ташбаєв висланий за межі України.

Сам Ташбаєв пізніше заперечив новину про депортацію та розповів про своє побиття.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram