Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
30675

Константинополь закликав церкви згадувати ПЦУ як "Святішу Церкву України"

Константинополь закликав церкви згадувати ПЦУ як "Святішу Церкву України"

КИЇВ. 5 січня. УНН. Константинополь підписанням Томосу визнав автокефальну церкву України своєю духовною донькою і закликав усі світові Православні Церкви визнати її як сестру і згадувати під іменем "Святіша Церква України". Про це йдеться у тексті Томосу про автокефалію Православної церкви України, передає УНН.

"Цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо і проголошуємо встановлену, в межах території України, Автокефальну церкву нашою духовною донькою і закликаємо усі світові Православні Церкви визнати її як сестру і згадувати під іменем "Святіша Церква України", як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафії за межами держави", - йдеться в тексті Томосу, оприлюдненому послом України у Туреччині Андрієм Сибігою.

Також зазначається, що вже існуючі парафії відтепер підкоряються, згідно з порядком, Вселенському престолу, який має канонічні повноваження у діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української держави.

"І ми надаємо їй привілеї і всі суверенні права, належні автокефальній церковній владі, так що відтепер митрополит Київський і всієї України, здійснюючи богослужіння, поминає "усіх єпископів православних", а сонм найсвятіших архієреїв при ньому поминає його ім’я як першого предстоятеля найсвятішої церкви в Україні", - зазначається у документі.

Зазначається, що митрополит Київській і всієї України та Священний синод будуть розглядати, визначати і судити у внутрішньому церковному управлінні, слідуючи євангельському та іншому вченню, згідно із священним переданням і шанованими канонічними постановами Святої Православної Церкви.

Як повідомляв УНН, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання Томосу про надання автокефалії Православній церкві України Вселенським патріархом Варфоломієм.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram