Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 січня 2019 17:45
Новини: Економіка
29730

Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини

Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини

КИЇВ. 9 січня. УНН. Із січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо та пилопродукції. Про це передає УНН, з посиланням на прес-службу Держлісагентства.

"Із січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо та пилопродукції", - йдеться у повідомленні.

У них суттєво змінені підходи до визначення розмірно¬якісних характеристик лісо¬ та пиломатеріалів. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) в Україні розподілялася на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та мала низку сортиментів за їх призначенням, то з 2019 року – розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах, з відсутнім визначенням їх напрямку використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд планує запровадити продаж лісу тільки через аукціони

Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 "Лісові ресурси" та затверджувалися ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості".

"Ми провели розширені консультації з деякими європейськими експертами та виробниками, взяли пакети австрійських, британських, німецьких, польських, румунських національних нормативних документів і зрозуміли, що в цих країнах додатково існують національні стандарти і технічні регламенти, якими уточнюються (конкретизуються) вимоги щодо класифікації лісо і пилопродукції. Тобто всі європейські країни приймають стандарти (EN) методом IDT, проте у них не забороняється розробка і впровадження власних технічних регламентів, що роз’яснюють і деталізують стандарти EN. Оскільки Закон України "Про стандартизацію" № 1315¬VII від 05.06.2014 р. встановив прийняття Європейських стандартів в Україні методом ідентичного перекладу, без внесення національних приміток, ми також пішли шляхом європейської практики – розроблення додаткових Технічних умов України, якими встановлюються вимоги до класифікації тих видів лісопродукції, що не регламентовані пакетами EN та ТУ, якими конкретизуються вимоги до класифікації різних груп лісопродукції", - зазначила заступник голови ТК18 Наталія Марченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісі в Карпатах знайшли хижого птаха з Фінляндії

За словами Марченко, із переходом на систему європейської стандартизації лісопродукції знімуться питання й надлишковий контроль за реалізацією деревини і продукції з неї з боку цілої низки контрольних органів країни, які через недоліки у системі стандартизації мали претензії до лісгоспів та деревообробних підприємств.

У відомстві зазначили, що перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, передбачено постановою Уряду "Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України" від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 14.12.2015 року №184.

Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційними процесами в лісовій галузі України.

Нагадаємо, з 2019 року за незаконну рубку та контрабанду лісу суттєво зросли штрафи та терміни позбавлення волі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...