Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
52260

Торговці "накрутили" ціни на м'ясо

КИЇВ. 9 cічня. УНН. Роздрібні ціни на продукти харчування суттєво відрізняються від цін виробників. Про це свідчать дані Мінагрополітики, передає УНН.

До прикладу, оптово-відпускні ціни на м'ясо за рік в Україні зросли на 3%, роздрібні - на 8,3%.

Так, вартість яловичини в опті зросла на 4% до 79,4 грн/кг, у роздрібі - на 9% до 98 грн/кг. Ціна птиці (курки) в опті зросла на 3%, до 45,7 грн/кг, у роздрібі - на 8% 57,7 грн/кг.

Оптово-відпускні ціни на свинину зросли на 2% до 76,4 грн/кг, у роздрібі - на 8% до 97,9 грн/кг.

Серед усіх видів м'яса найбільш відчутним є розрив в оптових та роздрібних цінах на свинину - 21,4 грн на кілограмі продукту. Далі йде яловичина і птиця (курка) - 18,5 грн та 11,9 грн відповідно.

Додамо, що оптово-відпускні ціни в Україні формує виробник, роздрібні - ті, хто купує продукт в оптовика, у тому числі - торгові мережі: супермаркети або магазини.

"Чим довший ланцюг - тим більшою буде роздрібна ціна. Чим вища торговельна надбавка - тим вищою буде ціна для кінцевого споживача", - роз'яснив економічний експерт Юрій Гаврилечко.

Нагадаємо, за рік витрати на виробництво продукції тваринництва зросли на 16,8%. Водночас, річний рівень інфляції в Україні (листопад 2018-го до листопада 2017-го) становив 10%.

Раніше УНН повідомляв, що минулого року курятина знову стала м’ясом №1 в Україні за популярністю серед українців. Зазначимо, що цей вид м’яса на 100% забезпечується вітчизняними виробниками.

ТОП-5 найбільших виробників і експортерів курятини очолює "Миронівський хлібопродукт" (Наша Ряба). Його частка сягає 88% у загальному обсязі експорту України.

Джерело: УНН