Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 20 січня 2019 13:33
Новини: Економіка
12000

НБУ затвердив нове положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті

НБУ затвердив нове положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті

КИЇВ. 9 січня. УНН. Для запобігання накопиченню системних ризиків у фінансовому секторі, пов’язаних із припливом капіталу в Україну, Національний банк оновив вимоги до резервування банками залучених в іноземній валюті коштів. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-центр НБУ.

"Відповідно до Стратегії макропруденційної політики Національного банку, обов'язкове резервування короткострокових коштів ємакропруденційним інструментом, який допомагає виконувати дві проміжні цілі цієї політики – недопущення накопичення дефіциту ліквідності та зниження рівня доларизація в фінансовому секторі", - йдеться у повідомленні.

Застосування норми обов’язкового резервування за короткостроковими зовнішніми запозиченнями досі регулювалося Правилами резервування коштів за залученими уповноваженим банком депозитами і кредитами (позиками) в іноземній валюті від нерезидентів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18 червня 2008 року № 171, які втрачають чинність у зв’язку із втратою чинності Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На сьогодні встановлено ціну на банківські метали

"На заміну старим Правилам Національний банк затвердив нове Положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті (банківських металів) за залученими банком вкладами (депозитами), кредитами (позиками) від нерезидентів. Норми цього документу мають превентивний характер і застосовуватимуться лише у разі накопичення валютних дисбалансів у фінансовому секторі і прийняття Національним банком відповідного додаткового рішення щодо встановлення конкретних вимог до резервування", - додали в НБУ.

Національний банк, як і раніше, матиме право встановлювати вимоги до резервування банками коштів в іноземній валюті, які отримані банком за договором про залучення вкладу (депозиту), кредиту (позики) від нерезидента та підлягають поверненню у строк до 183 календарних днів включно. При цьому, згідно документу, ці вимоги також поширюються і на аналогічні операції з банківськими металами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відтепер обміняти валюту можна у поштових відділеннях

Затверджене Положення також спрощує процедуру подання банком інформації щодо сум коштів, що резервуються за відповідними операціями із залучення іноземній валюті чи банківських металах. Зокрема, замість відповідної довідки, яку раніше банки надавали у паперовій формі, відтепер здійснено перехід на обмін статистичною інформацією в електронному вигляді.

Застосовуючи норму обов’язкового резервування за короткостроковими зовнішніми запозиченнями, Національний банк матиме змогу запобігати накопиченню валютних дисбалансів і розгортанню системних ризиків внаслідок інтенсифікації банками короткострокових залучень іноземної валюті (банківських металів) за депозитами, кредитами (позиками) від нерезидентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ назвав головну банківську подію тижня

Положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті (банківських металів) за залученими банком вкладами (депозитами), кредитами (позиками) від нерезидентів, затверджене постановою Правління Національного банку № 12 від 3 січня 2019 року.

Нагадаємо, у 2018 році міжнародні резерви України зросли до п’ятирічного максимуму, збільшившись за підсумками року на 10,6% та сягнувши на 1 січня, за попередніми даними, 20,8 млрд дол. в еквіваленті.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...