Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
18855

З АТ "Банк Богуслав" було виведено понад 300 млн грн через кредитування пов'язаних осіб

З АТ "Банк Богуслав" було виведено понад 300 млн грн через кредитування пов'язаних осіб

КИЇВ. 10 СІЧНЯ. УНН. Під час здійснення процедури ліквідації АТ "Банк Богуслав" виявлено, що реальні обсяги операцій за рахунками не відповідають тим, що вказані у фінансовій і податковій звітності і загальна сума заборгованості цих позичальників становить майже 304 млн грн. Про це передає УНН з посиланням на прес-службу ФГВФО.

"Під час здійснення процедури ліквідації АТ "Банк Богуслав" виявлено, що упродовж 2016-2017 років банк надав кредитні кошти компаніям, що за різними ознаками пов’язані між собою та\або з банком. Встановлено, зокрема, що компанії-позичальники не мали власних грошових надходжень у кількості, достатній для обслуговування кредитної заборгованості, і здійснювали свою діяльність виключно за рахунок отриманих кредитних коштів", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні призупиняються виплати вкладникам неплатоспроможних банків

Отримані кошти від АТ "Банк Богуслав", ці компанії перераховували на рахунки різних підприємств, відкриті у цьому і в інших банках – на підставі господарських угод, що мають ознаки фіктивності. Є підстави вважати, що й створення компаній-позичальників було фіктивним і вони не мали на меті повернення кредитних коштів.

"Аналіз фінансової звітності позичальників вказує на те, що реальні обсяги операцій за рахунками не відповідають тим, що вказані у фінансовій і податковій звітності; власні необоротні активи у них відсутні або мізерні; оборотні активи переважно складаються з дебіторської заборгованості; господарська діяльність – збиткова або з мінімальним прибутком. У підсумку, загальна сума заборгованості цих позичальників становить майже 304 млн грн, що становить 60% від заборгованості за усіма кредитами, виданими банком", - пояснили у фонді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО достроково погасив кредит НБУ ще на 140 млн грн

Окрім цього, є всі підстави вважати, що після проведення Національним банком України інспекційної перевірки, виявлення нею кредитних операцій незадовільної якості (з огляду на високу питому вагу непрацюючих кредитів) та недостатнього рівня їх забезпеченості, посадові особи банку вирішили змінити заставу на умовно більш "ліквідну" і у такий спосіб штучно поліпшити фінансовий стан банку. Наприклад, товари в обороті замінено на виробниче обладнання, що належить майновим поручителям, які виступають заставодавцями і за іншими аналогічними кредитами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО: власники збанкрутілих банків протягом 2014-2017 років вивели понад 200 млрд грн

У Фонді гарантування вкладів додали, що загальна балансова вартість активів АТ "Банк Богуслав" на момент затвердження ліквідаційної маси склала 623 млн грн, при цьому оціночна вартість активів склала 242 млн грн, тобто виявилась нижчою за ціну "на папері" більш як у 2,5 рази. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог банку складає 228 млн грн, із них погашено 28 млн грн. Вкладникам банку станом на 1 грудня 2018 року виплачено майже 178 млн грн, що становить 97% від суми зобов’язань перед ними.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив на рік термін ліквідації ПАТ "Актабанк" і ПАТ "КБ" Інвестбанк".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram