Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
46515

Перевірка Мінкульту виявила недостачу 10 культурних цінностей у Лаврі

Перевірка Мінкульту виявила недостачу 10 культурних цінностей у Лаврі

КИЇВ. 10 січня. УНН. За результатами перевірки Міністерства культури України в основному та науково-допоміжному фондах Києво-Печерського історико-культурного заповідника, комісія не виявила 10 предметів. Місцезнаходження цих культурних цінностей на сьогодні не встановлено. Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко, передає УНН.

"Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було проінформовано правоохоронні органи", - сказала Даценко.

Вона уточнила, що в період з 1988-го по 2000 рік Києво-Печерський історико-культурний заповідник передав до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври чоловічого монастиря Української православної церкви МП загалом 829 предметів.

"Згідно з актами, заповідником до монастиря було передано 829 предметів. Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів, 14 предметів не виявлено. Після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду чотири предмети з числа тих, що не були виявлені", - зазначила Даценко.

Сама перевірка проводилась в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Як повідомляв УНН, міністр культури України Євген Нищук в ефірі одного з телеканалів повідомив, що з Києво-Печерської лаври зникли ікони.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram