Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
22830

Уряд перейшов на трирічне бюджетне планування – Маркарова

Уряд перейшов на трирічне бюджетне планування – Маркарова

міністр фінансів Оксана Маркарова

КИЇВ.10 січня. УНН. З 2019 року український уряд перейшов на трирічне середньострокове бюджетне планування. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова під час засідання уряду, передає УНН.

"І зараз, цього року, ми розпочинаємо цілісне уже планування середньострокове на три роки, яке є стандартом правильного бюджетування", - зазначила вона.

За її словами, трирічне планування дозволяє вирішити такі проблеми, як непередбачуваність податкової і бюджетної політики, відсутність цілісної системи при вирішенні стратегічних питань тощо.

При цьому вона додала, що наразі вже можливе узгодження стратегічного і бюджетного планування, запровадження нової бюджетної декларації, а також нового бюджетного календаря.

За її словами, нова бюджетна декларація (на три роки - ред.) буде подаватися до 15 травня на затвердження Кабміну, і до 1 червня вона має бути затверджена з тим, щоб до 15 липня її затвердила Верховна Рада.

Разом із тим, уряд вводить нові правила, за якими держборг і гарантований державою борг не може перевищувати 60%, а дефіцит держбюджету не може перевищувати 3%, а замість видатків вводиться поняття надання якісних послуг.

В результаті цього, на її думку, країна отримає забезпечення передбачування реформ, покращення якості державних послуг, більша прозорість і відкритість бюджету, стабільність і прогнозованість, контроль державного боргу.

У свою чергу, міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що завдяки такому плануванню його відомство вперше зможе лише цього року закупити близько 20 видів нового високотехнологічного озброєння, закупка якого за однорічного бюджетного планування була неможлива.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада України внесла зміни до Бюджетного кодексу в частині середньострокового бюджетного планування, яким передбачається, що з 2019 року Україна перейде до трирічного бюджетного планування. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram