Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
42480

Троє кандидатів у президенти проводять незаконну агітацію – Комітет виборців

Троє кандидатів у президенти проводять незаконну агітацію – Комітет виборців

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель

КИЇВ. 10 січня. УНН. Комітет виборців України повідомив про перші факти незаконної агітації на виборах Президента України. Зокрема йдеться про агітацію на користь Сергія Капліна, Андрія Садового і Валентина Наливайченка, повідомляє УНН з посиланням на прес-центр КВУ.

"У місті Києві та інших регіонах України розміщено білборди з агітацією на користь С. Капліна та А. Садового, які не мають вихідних даних (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, замовники відповідних матеріалів). Це є порушенням ч. 3 ст. 59 Закону "Про вибори Президента України", - йдеться у повідомленні КВУ.

Зазначається, що ці білборди було розміщенно за кілька місяців до початку виборчого процесу, однак після офіційної реєстрації кандидатів вони вважаються передвиборчою агітацією, а тому мають розміщуватися із обмеженнями.

Зокрема, агітація має містити вихідні дані та оплачуватися із виборчих фондів кандидатів.

"Також це стосується рекламних матеріалів на користь В. Наливайченка, що розміщені в низці українських Інтернет-видань. У КВУ припускають, що ці матеріали не були оплачені із виборчого фонду кандидата, оскільки були розміщені ще до його офіційної реєстрації", - йдеться в повідомленні.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, "всі матеріали, що агітують голосувати "за" чи "проти" цих осіб, мають бути розміщені відповідно до виборчого законодавства".

У Комітеті виборців України розповіли, що й інші потенційні кандидати проводять активні рекламні кампанії, що свідчить про свідомі маніпуляції та публічну неповагу до основних принципів демократичних виборів.

В Україні 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія. Наразі ЦВК офіційно зареєструвала п’ятох кандидатів на пост Президента України: екс-міністра екології Ігоря Шевченка, екс-голову Служби безпеки України Валентина Наливайченка, лідера Аграрної партії Віталія Скоцика, народного депутат України Сергія Капліна та міського голову Львова Андрія Садового.

Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня.

Раніше УНН повідомляв, що у КВУ попередили про небезпеку рекордного популізму на цьогорічних виборах.

Джерело: УНН
Теги: КВУ
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram