Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
398580

В Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу щодо згоди на секс

В Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу щодо згоди на секс

КИЇВ. 11 січня. УНН. В Україні набув чинності закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов’язкової обопільної згоди на секс. Рік тому його офіційно опублікували у парламентському виданні “Голос України”. Закон змінює визначення поняття “зґвалтування” та розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу, передає УНН.

Раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози або безпорадне становище. Зараз це вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування). 

Кримінальна стаття про примушування до сексу буде застосовуватися не тільки у разі матеріальної чи службової залежності потерпілого. Закон запроваджує окрему норму “примус до сексу” без будь-яких умов - тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, а хто завгодно. Покарання - штраф до 850 грн або арешт до півроку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для українців створили опитування щодо нового закону про згоду на секс

У новій редакції посилили санкції за схиляння до статевого зв'язку залежної особи - тепер це арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Якщо ж одне із таких порушень скоїли з погрозами знищення, пошкодження або вилучення майна у потерпілого чи його родичів, або шантажуючи розголошенням відомостей, що ганьблять людину чи її родичів - передбачається обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Запроваджено відповідальність не тільки за незаконне проведення аборту, а й за незаконну стерилізацію - 5 років у тюрмі із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років або без такого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенко розповів, наскільки реально сьогодні узаконити секс-індустрію в Україні

Примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої тягне обмеження волі до 5 років або тюремний строк до 3 років за позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років чи без такого.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram