Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
32565

У Константинополі впевнені, що ПЦУ може стати патріархатом

У Константинополі впевнені, що ПЦУ може стати патріархатом

Архієпископ Памфільський Даниїл

КИЇВ. 11 січня. УНН. Екзарх Константинополя Даниїл вважає, що Првославна церква України має всі можливості та передумови, щоб отримати статус патріархату. Про це повідомляє ВВС, передає УНН.

"Я не можу передбачити майбутнє, але впевнений, що це станеться. ПЦУ має всі можливості та передумови, щоб набути статус патріархату, але спочатку мусить відбутись процес глибшого об'єднання", - сказав екзарх Константинополя Даниїл.

За його словами, мають об’єднатись не тільки колишні УПЦ КП та УАПЦ, а також ієрархи та духовенства РПЦ, які на сьогодні є в Україні.

Екзарх вважає, що коли відбудеться цей процес, то Українська церква зможе звернутись до Константинополя, щоб обговорити це питання.

"Коли цей глобальніший процес відбудеться, тоді, я впевнений, що Українська церква зможе звернутися до Константинополя, і Вселенський патріархат буде готовий розглянути це питання. Константинополь, звичайно, готовий про це говорити", - сказав він.

На запитання, чи будуть вносити правки в томос з цього питання, екзарх сказав, що томос змінять з проголошенням документу. Тобто, це буде новий документ з проголошенням патріархату.

Нагадаємо, до Православної Церкви України перейшло близько 50 парафій.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram