Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
80310

Україна виступила за відміну вето у Радбезі ООН

Україна виступила за відміну вето у Радбезі ООН

КИЇВ. 12 січня. УНН. Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що Україна виступає за поетапну відміну права вето в Раді безпеки ООН. Про це Єльченко написав у своїй статті для "Дзеркала тижня", передає УНН.

“Важливо віднайти активнішу модель участі ООН у вирішенні тих складних викликів, які постали перед Україною в контексті триваючої російської агресії - в політичному, безпековому та гуманітарному вимірах… Наша держава також послідовно виступає за поетапне скасування права вето, що особливо нагально в умовах агресії проти України з боку Росії як одного з постійних членів Ради безпеки”, - повідомив Єльченко.

За його словами, постійний член Ради безпеки ООН, коли він є стороною конфлікту, має бути обмеженим у можливості застосування права вето з питання, в якому він є зацікавленою стороною.

Єльченко також додав, що Україна входить до кола країн-підписантів декларації на підтримку ініціативи про добровільне зобов'язання представників "постійної п'ятірки" Радбезу ООН щодо відмови від використання права вето у випадках масових злодіянь.

Раніше УНН повідомляв, Україна закликала ООН реформувати Радбез.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram