Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
23760

Минулого року 1738 роботодавців отримали штрафи за тіньову зайнятість

Минулого року 1738 роботодавців отримали штрафи за тіньову зайнятість

КИЇВ. 14 січня. УНН. Протягом минулого року 1738 роботодавців були оштрафовані за використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань праці у відповіді на інформаційний запит кореспондента УНН.

"За результатами інспекційних відвідувань з питань оформлення трудових відносин інспекторам праці винесено 1 тис. 738 постанов про накладення штрафних санкцій відповідно до статі 265 Кодексу законів про працю України. Найбільшу кількість працівників, допущених до виконання роботи без належного оформлення трудових відносин виявлено у торгівлі, діяльності готелів та ресторанів, будівництві, промисловості, сільському господарстві", - зазначили в прес-службі.

Як уточнили в Держпраці, штрафи до роботодавців найчастіше застосовують у разі наявності в організації чи на підприємстві працівників або без укладання трудових договорів із ними, або якщо наймана праця використовується без повідомлення Державної фіскальної служби, або у разі підміни трудових цивільно-правовими відносинами.

При цьому у Службі додали, що впродовж 2018 року інспекторами праці перевірено 12 тис. 641 роботодавця щодо дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин. В цілому ж інспекторами праці забезпечено постійний контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-підприємцями.

Нагадаємо, близько 30% зайнятого населення в Україні отримують заробітну плату в конвертах.

У вересні Кабінет міністрів України затвердив розпорядження “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

Влітку Державна служба зайнятості прозвітувала, що тіньова зайнятість в Україні  скоротилася до 21,8% з 22,3% у минулому році.

Найнижчі зарплати, які пропонують роботодавці у вакансіях, що надходять до Державної служби зайнятості, фіксуються у медсестер, продавців, водіїв, швачок.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram