Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
51765

До списку ЮНЕСКО може потрапити ще одна українська пам'ятка

До списку ЮНЕСКО може потрапити ще одна українська пам'ятка

Аккерманська фортеця

КИЇВ. 18 січня. УНН. Національна комісія України у справах ЮНЕСКО вивчає заявку на включення Аккерманської фортеці до попереднього списку всесвітньої спадщини. Унікальність цієї пам’ятки архітектури обговорили під час тематичного засідання, яке відбулося сьогодні у Міністерстві закордонних справ. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт Одеської облдержадміністрації.

"Аккерманська фортеця заслуговує на те, аби стати частиною світової туристичної мережі. Фахівці готували пакет документів ще з осені 2017 року, а сьогодні номінаційну заявку розглядають учасники тематичного засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Ми прагнемо зберегти історичну пам’ятку й привернути ще більше туристів і дослідницьких місій", - повідомила заступниця голови Одеської ОДА Світлана Шаталова.

Додається, що під час попереднього засідання учасники комісії запропонували також розглянути можливість включення Аккерманської фортеці як об’єкту транскордонної групи. Приміром, у партнерстві з Туреччиною, Румунією та Польщею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час окупації РФ вивезла з Криму не менше мільйона артефактів

Зокрема, на сайті повідомляють, що Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України.

Дослідники вважають, що засновниками фортеці могли бути генуезці, які прийшли в Причорномор'я у XIII столітті.

Внесення фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ініціював голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. У листопаді 2017 року за його розпорядженням було створено робочу групу, яка сформувала та затвердила номінаційну заявку.

Як повідомляв УНН, моніторингова місія ЮНЕСКО, яка оцінить стан руйнування російськими окупантами Ханського палацу в Бахчисараї в окупованому Криму, збереться вже цього року в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram