Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
78150

У ВР назвали наслідки дії мораторію на перевірки бізнесу

У ВР назвали наслідки дії мораторію на перевірки бізнесу

КИЇВ. 22 січня. УНН. Мораторій на перевірки бізнесу, що діяв в Україні з 2014 року, не виправдав себе. Наслідком дії заборони стало суттєве погіршення якості продуктів харчування. Таку думку у коментарі УНН висловив член комітету ВР з питань охорони здоров'я, народний депутат Ігор Шурма.

"Бізнес бізнесу різниця. Але мені видається, що той бізнес, від якого залежить безпека життєдіяльності і здоров'я людей - це, наприклад, бізнес, пов'язаний із продуктами харчування, із фармацевтичною промисловістю, потребує постійного контролю. Не можна встановлювати в цій частині мораторій на перевірки", - вважає він.

Бізнес, який має вплив на життя та здоров'я людей, потрібно перевіряти безперервно, вважає нардеп.

"Згадайте, як ми стали свідками нечуваної кількості смертей від ботулізму. Це ж наслідок ведення бізнесу? Тобто, ми можемо говорити про скорочення перевірок, але не в тих сферах, які можуть мати наслідки для життя та здоров'я українців", - наголосив він.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року мораторій на перевірки бізнесу був скасований, проте окремі депутати ВР вже зареєстрували законопроекти щодо його поновлення. 

Зауважимо, що за останні 4 роки кількість масових отруєнь серед дітей зросла у 17 разів. І низка експертів пов’язує таку сумну статистику, зокрема, і з дією мораторію на перевірки.

Додамо, що минулого року депутат Сергій Тригубенко вимагав від КМУ скасування мораторію на перевірки саме постачальників продуктів у школи і садочки через рекордну кількість отруєнь серед дітей. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram