Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
32445

Фонд гарантування вкладів розкрив схему махінацій у банку "Хрещатик"

Фонд гарантування вкладів розкрив схему махінацій у банку "Хрещатик"

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Напередодні запровадження у банку "Хрещатик" тимчасової адміністрації, з нього вивели більше двох мільярдів гривень через купівлю "(без)цінних" паперів. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Однією зі схем, реалізованих у банку, стало вкладення коштів у "(без)цінні" папери. У цей спосіб з нього виведено 2,3 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

Прес-служба фонду пояснила, що банк здійснював операції з купівлі "(без)цінних" паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності. Це, наприклад, компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників.

На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі ПАТ "КБ "Хрещатик" було виявлено загалом на 2,3 млрд грн. При цьому, майже 85% з них виявились незабезпеченими, і у 91,8% випадків емітенти виявилися пов’язаними з банком особами. Після того, як термін погашення облігацій сплив, кошти банку повернуті не були, вказали у фонді.

За виявленими фактами до правоохоронних органів спрямовано 77 заяв, мета яких - стягнення збитків з акціонерів.

Як повідомляв УНН, Фонд гарантування вкладів розкрив схему махінацій банку "Контракт".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram