Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 15 грудня 2019 13:09
Новини: Економіка
17040

Кабмін ухвалив рішення щодо умов продовження строків розрахунків при експорті та імпорті

Кабмін ухвалив рішення щодо умов продовження строків розрахунків при експорті та імпорті

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо умов продовження строків розрахунків при здійсненні операцій з експорту та імпорту. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Міністерства екологічного розвитку і торгівлі України.

"13 лютого Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку рішення щодо можливості продовження строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, у разі встановлення Національним банком України (НБУ) граничних строків за такими операціями, а також затвердив окремі групи товарів і галузей економіки, які подаватимуться до НБУ для встановлення винятків та особливостей для них", - йдеться в повідомленні.

У МЕРТ нагадали, що 21 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон України "Про валюту і валютні операції" для лібералізації валютного регулювання в країні. Цим законом, зокрема, визначено, що НБУ має право встановлювати граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів. Крім того, за окремими операціями з експорту та імпорту товарів граничні строки розрахунків, встановлені НБУ, можуть бути подовжені Мінекономрозвитку, шляхом видачі відповідного висновку.

Рішення, яке сьогодні ухвалив уряд, зокрема, передбачає:

  • затвердити порядок видачі висновків щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, встановлених НБУ, яким зокрема встановити підстави для одержання висновку, перелік документів, що подаються суб’єктами господарювання для його отримання, строки розгляду, виключні підстави для відмови у його видачі;
  • подання суб’єктами господарювання документів для отримання висновку у паперовій та в електронній формі (через Єдиний державний портал адміністративних послуг);
  • оприлюднення інформації щодо виданих висновків на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.

"Ухвалення цього рішення забезпечить підвищення відкритості, прозорості, регламентованості та передбачуваності дій органів виконавчої влади при видачі висновків щодо продовження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів", - запевнили у МЕРТ.

Нагадаємо, 7 лютого в Україні запрацювала нова система валютного нагляду, заснована на підході, що, зокрема, має дозволити спрощення проведення прозорих валютних операцій населенням та бізнесом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram