Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
20250

ЄС назвав постійними порушниками прав людини ОРДЛО та Росію

ЄС назвав постійними порушниками прав людини ОРДЛО та Росію

КИЇВ. 19 лютого. УНН. Рада ЄС представила тези про пріоритети країн Євросоюзу на засіданнях ООН з прав людини. Увагу експерти Ради ЄС приділяють Росії, окупованому Криму і непідконтрольних українському урядові районам Донбасу, де постійно спостерігаються випадки порушення прав людини. Про це йдеться у документі на сайті Ради ЄС, передає УНН.

"Європейський Союз буде і надалі рішуче виступати проти застосування тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання з боку держави і недержавних суб'єктів, де б вони не відбувалися, а також практики насильницьких зникнень та позасудових, швидких або довільних страт. У зв'язку з цим він продовжує з серйозною стурбованістю стежити за численними недавно зареєстрованими випадками у Бурунді, Чеченській Республіці (Російська Федерація), незаконно анексованій РФ Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також у районах східної України, які наразі не перебувають під контролем уряду, Демократичній Республіці Конго, КНДР, Єгипті, Лівії, М'янмі, Нікарагуа, Пакистані, Філіппінах, Саудівській Аравії, Південному Судані, Сирії, Венесуелі і Ємені", - йдеться у звіті.

Так, ЄС закликає всі держави забезпечити, щоб твердження про випадки катувань, насильницьких зникнень і позасудових страт оперативно і ефективно розслідувалися неупереджено і прозоро.

Крім того, Євросоюз обіцяє і далі закликати держави поважати і захищати права меншин, включаючи національні, етнічні та релігійні.

"ЄС стурбований випадками постійних порушень і зловживань, які спостерігаються у Камеруні, М'янмі, Пакистані, Російській Федерації та незаконно анексованій РФ Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь, і районах східної України, які наразі перебувають не під контролем уряду", - зазначають у Раді ЄС.

У ЄС також закликають держави дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права і права в галузі прав людини та забезпечувати повний доступ для доставки гуманітарної допомоги нужденним. У зв'язку з цим Рада ЄС знову наголосила на ситуації на території незаконно анексованого Криму і Севастополя, на окупованому Донбасі, а також у М'янмі, Ізраїлі, Сирії та Ємені.

Як повідомляв УНН, за даними ООН, жертвами конфлікту на Донбасі стали майже 13 тисяч людей.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram