Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 14 грудня 2019 18:20
Новини: Політика
20535

Уряд ухвалив стратегію розвитку нацсистеми крові (виправлено)

Уряд ухвалив стратегію розвитку нацсистеми крові (виправлено)

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Кабінет міністрів України ухвалив  "Стратегію розвитку національної системи крові на період до 2022 року", передає УНН.

Як зазначено в тексті проекту стратегії, в даний час елементи служби крові є децентралізованими і характеризуються браком фінансових, матеріально-технічних і кадрових ресурсів. За останні 10 років обсяг заготівлі крові та її компонентів скоротився до критичного рівня.

Невідкладних змін потребує також інфекційна і біологічна безпека крові, підготовка кадрів, взаємодія з відомчими закладами охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З сьогоднішнього дня рішення про трансплантацію буде приймати консиліум

Реорганізація на національному рівні передбачає створення трансфузіологічні центру, який здійснює функції управління і моніторингу системи крові; на регіональному рівні - створення 11 центрів крові, які будуть централізовано заготовляти, тестувати, переробляти, зберігати і розподіляти донорську кров та її компоненти; на госпітальному - створення 385 лікарняних банків крові в складі закладів охорони здоров'я.

Реалізація стратегії буде забезпечувати запобігання поширенню гемотрансмісивних інфекцій та надання достатньої за обсягами трансфузійної допомоги населенню з використанням якісних і безпечних компонентів і препаратів донорської крові в необхідній кількості.

Нагадаємо, в Україні з'явилася нова професія "транспланто-координатор".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram