Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 10 квітня 2020 11:20
Новини: Економіка
16695

МВФ допомогло НБУ наглядати за відмиванням "брудних" коштів

МВФ допомогло НБУ наглядати за відмиванням "брудних" коштів

КИЇВ. 21 лютого. УНН. Національний банк України за технічної допомоги Міжнародного валютного фонду підготував проект дорожньої карти для посилення нагляду у сфері боротьби з відмиванням "брудних" коштів та фінансуванням тероризму. Про це повідомляє УНН з посиланням на НБУ.

Його реалізація дозволить Національному банку зосередити більше уваги на адекватності механізмів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму у фінансових установах та припинити функції розслідування, пояснили у фінрегуляторі. Такий підхід передбачено у Меморандумі про економічну та фінансову політику України з МВФ від 5 грудня 2018 року.

"Важливо відзначити, що припинення функцій розслідування, про які йдеться у Меморандумі, не слід ототожнювати із припиненням Національним банком наглядових функцій у сфері фінансового моніторингу", - зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, Національний банк і надалі в межах законодавчо визначених повноважень здійснюватиме аналіз ефективності системи управління ризиками банком, визначатиме відповідність заходів, що здійснюються банком для обмеження (зменшення) ризиків під час своєї діяльності.

"Це робиться з метою не допустити використання банківських послуг для легалізації "брудних" коштів та забезпечити адекватність механізмів фінансового моніторингу, включно із заходами з вивчення банківських та клієнтських операцій", – пояснила Рожкова.

При цьому, за словами директора департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігоря Берези, на Національний банк не покладено функцію розслідування злочинів у сфері фінансового моніторингу, так само як і будь-яких інших злочинів.

У подальшому Нацбанк планує переглянути адекватність ресурсів для проведення ефективного нагляду на основі ризик-орієнтованого підходу.

Нагадаємо, Національний банк спростив процедуру перевірок з питань інформаційної безпеки, що має на меті оптимізувати контроль за належним використанням засобів криптографічного захисту інформації регулятора.

Джерело: УНН
Теги: НБУ, банки
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram