Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
30795

Каліфорнія вводить мораторій на смертну кару

Каліфорнія вводить мораторій на смертну кару

КИЇВ. 13 березня. УНН. Губернатор Каліфорнії (США) Гевін Ньюсом підпише 13 березня наказ про введення мораторію на смертну кару в Каліфорнії, тим самим призначивши відстрочку для 737 осіб, засуджених до смертної кари. Про це повідомляє УНН з посиланням на NPR.

За його словами, дія призупиняє будь-які подальші страти в Каліфорнії, поки він є губернатором. Але при цьому тільки виборці можуть скасувати смертну кару. У 2016 роцы вони висловилися за застосування смертної кари на території штату.

У 2010 році було завершено модернізацію камери виконання смертних вироків в Сан-Квентіні на суму 853 000 дол., але вона ніколи не використовувалася. Остання страта в Каліфорнії відбулася 17 січня 2006 року, коли було страчено 76-річну Кларенс Рей Аллен. З тих пір страти не проводилися.

Судовий мораторій на смертну кару діє з лютого 2006 року, коли федеральний суддя оголосив протокол про смертельні ін'єкції в Каліфорнії неконституційним. Новий протокол виконання знаходиться на розгляді, але наказ про мораторій скасує його.

В останні кілька десятиліть громадська думка в Каліфорнії про смертну кару різко змінилася. Проте, в 2012 і 2016 роках каліфорнійські виборці відхилили пропозицію про скасування смертної кари.

Нагадаємо, ув’язнений у штаті Теннессі Едмунд Загорські став першим за п’ять років засудженим у США, смертний вирок якого був приведений у виконання через електричний стілець.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram