Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 11 грудня 2019 23:52
Новини: Економіка
19050

Команда Airport Consulting Vienna представила громаді Дніпра результати оцінки майданчиків для нового аеропорту

Команда Airport Consulting Vienna представила громаді Дніпра результати оцінки майданчиків для нового аеропорту

КИЇВ. 16 березня. УНН. У мерії Дніпра відбулася робоча нарада, на якому авторитетна європейська компанія Airport Consulting Vienna представила результати порівняння 3-х варіантів будівництва нового аеропорту. На зустрічі були присутні представники групи DCH Олександра Ярославського (від Міжнародного аеропорту "Харків" і керуючої компанії) - потенційного приватного інвестора проекту, повидомляє УНН.

Команда Airport Consulting Vienna початку дослідження в січні поточного року. Експерти розглянули 3 варіанти розміщення майбутнього аеропорту Дніпра: діючий аеропорт в межах міста і 2 майданчики, де будівництво треба починати "з нуля" - частина аеродрому "Кам'янка" біля міста і територія біля сел. Солоне між Дніпром і Запоріжжям.

Юрій Рубанов, представник Airport Consulting Vienna, повідомив, що у всіх 3-х випадках рекомендована довжина злітно-посадкової смуги складає 3200 м з розрахунку на обслуговування 4 млн пасажирів на рік. Метеорологічні умови не відрізняються.

"З 3-х варіантів жодне з місць не має переваг через метеоумови і взагалі проблема метеоумов вирішується установкою системи посадки в аеропорту. Є системи посадки, які дозволяють проводити посадку і за нульової видимості", - сказав експерт.

Прогнозний пасажиропотік в довгостроковій перспективі буде формуватися населенням Дніпра, Дніпропетровської області, частини Полтавської, Кіровоградської та Запорізької областей. Що стосується порівняльного аналізу майданчиків, то, згідно з експертною оцінкою, Airport Consulting Vienna найменш підходящим варіантом є село Солоне. Тут найскладніша ситуація зі створенням інфраструктури - з точки зору, під'їзних шляхів для пасажирів і доставки палива для літаків, підведення комунікацій, відсутності персоналу та ін. А головне, існування аеропорту в Солоному можливо за умови закриття аеропорту в Запоріжжі, що активно розвивається за гроші місцевої громади.

Економічно найбільш вигідний варіант перебудови діючого "Міжнародного аеропорту "Дніпро". "Новий аеропорт на базі иснуючого обійшовся б в 214,3 млн євро, і побудувати його можна за 2 роки. При цьому, не тільки не припиняючи прийом і відправку рейсів, а й залучаючи нові авіакомпанії в розрахунку на перспективу. Тоді як освоєння майданчиків в "чистому полі" вимагатиме мінімум 400 млн євро і займе більше 5 років", - сказав Юрій Рубанов.

Порівняльна оцінка варіантів будівництва нового аеропорту в Дніпрі

Інформація Airport Consulting Vienna

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram