Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
23550

У Раді хочуть покінчити з практикою отримання дотацій через фейкові документи на тварин

У Раді хочуть покінчити з практикою отримання дотацій через фейкові документи на тварин

КИЇВ. 21 березня. УНН. Деякі українські фермери отримують державні дотації, підробляючи документи про чисельність поголів'я тварин. Ситуацію можна змінити шляхом прийняття законопроекту про ідентифікацію та реєстрацію тварин. Про це у коментарі УНН розповів член аграрного комітету ВР, народний депутат Леонід Козаченко.

"Законопроектом пропонується створити реєстр тварин. У ньому буде міститися інформація про реальний склад тварин, і згідно з цим реєстром держава розумітиме реальну картину. Бо сьогодні за відсутності такого реєстру власники тварин можуть писати у заявках на отримання дотацій, що у них 100 корів, а по факту - 2. І в такий спосіб підприємці можуть незаконно заробляти гроші за рахунок держави, що позбавляє можливості інших отримати допомогу", - каже він.

Законопроект про чипування тварин є євроінтеграційним, продовжив Козаченко.

"Така практика існує у ЄС. Прийняттям законопроекту ми гармонізуємо своє законодавство із європейським, і створимо нові можливості для того, щоб можна було поставляти більш широкий спектр продукції у ЄС", - сказав він.

Зазначимо, що законопроект №9022 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" був зареєстрований у серпні 2018 року. З того часу Рада чотири рази відкладала його розгляд.

"Його не приймають, бо ВР працює, на жаль, нестабільно. В аграрному комітеті зареєстровано понад 100 законопроектів, 62 з яких розглянув і підтримав комітет. В тому числі і №9022", - коментує нардеп.

Нагадаємо, законопроектом пропонується зобов'язати власників домашніх та диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальний заклад - Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.

Передбачається, що після ухвалення законопроекту (№9022 - ред.) буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.

Власники незареєстрованих тварин не зможуть претендувати на отримання бюджетної дотації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram