Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 квітня 2019 21:01
18300

Європарламент затвердив зміни до газової директиви ЄС щодо "Північного потоку-2"

Європарламент затвердив зміни до газової директиви ЄС щодо "Північного потоку-2"

КИЇВ. 4 квітня. УНН. Депутати Європарламенту сьогодні затвердили поправки до Газової директиви, які стосуються трубопроводів з країн, що не входять в ЄС, зокрема, "Північного потоку - 2". Про рішення йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту, передає УНН.

"Члени Європарламенту схвалили у четвер перегляд правил газового ринку ЄС з 465 голосами, проти 95, 68, що утрималися, щоб поширити правила ЄС (включаючи правила конкуренції ЄС) на всі трубопроводи, що знаходяться на території ЄС, з країн, що не входять в ЄС", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що нові правила дають виняткову компетенцію Євросоюзу, коли йдеться про угоди про нові газопроводи ЄС з країнами, що не входять в блок, а також про винятки.

Для існуючих трубопроводів (підключених до трубопроводів ЄС до набуття чинності цієї директиви), держава-член може ухвалити рішення про відступ протягом одного року після вступу в силу директиви, якщо це не завдає шкоди конкуренції.

"Відтепер всі газопроводи з країн, що не входять в ЄС, включаючи "Північний потік - 2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість. Це призводить до посилення енергетичної безпеки на нашому континенті. Це завжди було головною метою Європейського парламенту, і я радий, що ми досягли цього", - заявив після голосування доповідач Єжи Бузек.

Тепер потрібне заключне схвалення поправок Радою ЄС.

Після офіційного схвалення міністрами, директива буде опублікована в Офіційному журналі ЄС і вступить в силу через 20 днів. У держав-членів буде дев'ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність з цією директивою, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, текст поправок в газову директиву Євросоюзу був узгоджений 12 лютого на технічних переговорах між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС.

Раніше у МЗС України зробили заяву щодо наслідків змін у газову директиву ЄС для "Північного потоку-2".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...