Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 11 грудня 2019 17:06
Новини: Політика
14310

Україна вимагає повернення 113 утримуваних у РФ та Криму українців

Україна вимагає повернення 113 утримуваних у РФ та Криму українців

КИЇВ. 4 квітня. УНН. Україна направила ноту Росії з вимогою негайно повернути 113 громадян України, які незаконно утримуються в Російській Федерації та в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України, передає УНН.

"Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та тимчасово окупованій території Україні - в Автономній Республіці Крим - в порушення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до Міністерства надійшли звернення громадян України, засуджених вироками українських судів, які внаслідок окупації Криму та м. Севастополя були приведені у відповідність з законодавством РФ так званими судовими органами, що діють на тимчасово окупованій території України. Також звернулися громадяни України, засуджені незаконними окупаційними органами згідно з Кримінальним кодексом РФ.

"Наразі ці громадяни відбувають покарання на території Автономної Республіки Крим або переведені на територію РФ", - зазначили в Мін'юсті.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" тимчасово окупована територія України (АР Крим) є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України.

Також згідно з статтею 9 цього ж Закону будь-які органи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи утворені у порядку, непередбаченому законом. Будь-який акт (рішення), виданий органом та/або посадовими особами, створеними, обраними або призначеними у порядку, непередбаченому законом, є недійсним і не створює правових наслідків.

Функціонування на окупованій території України судів, які виносять рішення іменем РФ, а також здійснення ними правосуддя відповідно до російського процесуального і матеріального права не має правових наслідків за законодавством України, тому що вони створені в порушення Конституції і законів України, додали у Міністерстві.

"Зазначені громадяни України незаконно позбавлені волі та права відбувати покарання на території України за злочини, вчинені ними на території України, за які їх засуджено відповідно до законодавства РФ", - наголосили у Мін'юсті.

Згідно з частиною третьою статті 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" відповідальність за порушення визначених Конституцією і законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на РФ як державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

"Отже, Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом", - заявили у Міністерстві.

Нагадаємо, у тюрмах окупованого Криму незаконно утримуються 34 українці.

Також УНН повідомляв, що РФ під час засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі відмовилася обговорювати питання обміну засуджених росіян на українських політв'язнів Кремля.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram