Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
30165

В Україні почали діяти нові правила обліку злочинів

В Україні почали діяти нові правила обліку злочинів

КИЇВ. 9 квітня. УНН. В Україні 5 березня оновили порядок ведення єдиного обліку в поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Про це повідомляє управління реєстрації НПА, правової роботи та правової освіти, передає УНН.

Згідно оновлення, поліція буде дізнаватись про злочини через:

1) заяви (повідомлення) осіб, які надходять до органу (підрозділу) поліції, особи, уповноваженої на здійснення досудового розслідування, або службової особи, уповноваженої на прийняття та реєстрацію заяв (повідомлень);
2) самостійно виявлені слідчим або іншою посадовою особою органу поліції з будь-якого джерела обставини кримінального правопорушення;
3) повідомлення осіб, які затримали підозрювану особу під час учинення або замаху на вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення, чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється в його вчиненні;

Як зазначили в управлінні, усні і письмові заяви і повідомлення незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника приймають цілодобово, безперервно та невідкладно. Усні заяви поліцейський вносить до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію. Заяви, отримані під час особистого звернення, реєструються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція затримала депутата Київської облради на хабарі у 5 тис. доларів

Заявника мають попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу. Уповноважена службова особа на лицьовому боці письмових заяв (повідомлень), протоколів прийняття заяв, рапортів поліцейських проставляє штамп реєстрації.

Повідомлення, що надходить за телефоном "102", реєструється в системі з автоматичним присвоєнням порядкових номерів єдиного обліку.

"У випадку, коли поліцейському стане відомо про скоєний злочин він, незалежно від місця свого перебування, має невідкладно повідомити про це на "102" і зобов'язаний ужити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події", - зазначили в управлінні.

Поліцейський у разі самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про кримінальне правопорушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин рапортом доповідає про це керівникові органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов'язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Дністрі знайшли тіло пенсіонерки, яка була у розшуку

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань мають бути внесені не пізніше 24 годин з моменту реєстрації. Крім того, в поліційних відділках мають розміщувати пам'ятки щодо порядку ведення єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Як повідомляв УНН, у Запоріжжі зі стріляниною затримали злочинне угрупування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram