Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
30420

Збільшення квот на експорт курятини в ЄС: реакція українських птахівників

Збільшення квот на експорт курятини в ЄС: реакція українських птахівників

КИЇВ. 9 квітня. УНН. Асоціація "Союз птахівників України", куди входять виробники продукції птахівництва, схвалює кроки Європейського Союзу та України щодо внесення поправок до тарифних планів Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, повідомляє УНН.

Фахівці підкреслюють, що угода є компромісною та взаємовигідною.

"Метою угоди є обмеження кількості українського м’яса птиці, яке може ввозитися до країн ЄС без сплати мита та забезпечення впевненості щодо його обсягів. На думку Асоціації "Союз птахівників України", ця угода має заспокоїти виробників ЄС щодо подальшого збільшення імпорту українського м’яса птиці, забезпечуючи при цьому визначеність і стабільність ринку продукції птахівництва ЄС. З іншого боку, вона відповідає законним очікуванням українських виробників щодо експорту частин (продукції – ред) до країн ЄС", - зазначили в Асоціації.

Угода закриє наявний доступ до ринку для імпорту деяких частин тушок курей-бройлерів, який на даний час нічим не обмежений і, замість цього, збільшить квоту товарів з нульовим митом, надану ЄС для імпорту частин тушок з України, до додаткових 50 тис. тонн на рік, пояснюють фахівці.

Це дозволить збільшити експорт української курятини до ЄС, адже на сьогодні імпорт звідти є більшим, ніж експорт. Хоча саме експортний потенціал має в цьому сегменті Україна.

"Ми сподіваємося на швидку ратифікацію угоди та укладення попередньої угоди про її застосування протягом найближчих місяців з тим, щоб дати можливість обом сторонам розвивати новий підхід. Впевнені, що європейські партнери докладуть максимум зусиль для того, щоб всі учасники ринку змогли отримати максимальну вигоду від досягнутих угод і в повному обсязі використовувати отриману в ході переговорів квоту", - підсумували в Асоціації.

Нагадаємо, Україна торік піднялася на шосте місце у світовому рейтингу постачальників курятини. У ЄС Україна стабільно посідає третє місце серед експортерів, поступаючись лише Бразилії і Таїланду. При цьому навіть цих потужних конкурентів Україна має намір випередити.

На початку березня стало відомо, що Єврокомісія планує як мінімум удвічі збільшити імпортні квоти для української курятини. Міжнародна преса пов'язує цей безпрецедентний крок з Юрієм Косюком (МХП), який "своїм геніальним ходом" змусив Європу переглянути торгову політику щодо України. Детальніше про це читайте в матеріалі УНН.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram