Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
51795

Заробітчани у 2018 році переказали до України рекордну кількість грошей

Заробітчани у 2018 році переказали до України рекордну кількість грошей

КИЇВ. 10 квітня. УНН. Україна є найбільшим реципієнтом міжнародних переказів в регіоні Європи та Центральної Азії, отримавши у 2018 році рекордні 14 мільярдів доларів США. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.

Такі дані оприлюднив Світовий банк. У повідомленні зазначається, що показники переказів в Україну є на 19% вищими за показники попереднього року та складають 11,4% ВВП країни.

Збільшення коштів, переказаних цьогоріч в Україну, у Світовому банку пояснюють, зокрема, зростанням попиту на іноземних працівників у сусідніх країнах. Левова частка переказів в Україну надходить із Польщі. З майже п'яти мільйонів українських заробітчан по всьому світові, понад 1,2 мільйона українців заміщують місцевих працівників у Польщі, які, в свою чергу, емігрували до Західної Європи.

Традиційними сферами зайнятості для іноземних працівників у Польщі є сільське господарство та будівництво, але стабільно зростає й кількість кваліфікованих працівників, наприклад, лікарів та IT-спеціалістів.

Іншими країнами, з яких Україна отримала найбільше грошових переказів від заробітчан у 2018-му, стали Російська Федерація, США та Чехія.

За даними Світового банку, у 2005 році Україна отримала переказів на 2,4 мільярда доларів США, у 2010-му - на 6,5 мільярда доларів США, а у 2015-му - майже на 8,5 мільярда доларів США.

Нагадаємо, для понад 90% українців, які працювали за кордоном, Польща була на першому місці серед заробітчан. Що більше, майже 70% респондентів мають позитивний досвід роботи в цій країні, що сприяє замешканню на постійних основах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram