Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
38970

НАЗК внесло приписи Кубіву і Гриневич

НАЗК внесло приписи Кубіву і Гриневич

КИЇВ. 10 квітня. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції внесло приписи першому віце-прем’єр-міністру України – міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву, міністру освіти і науки України Лілії Гриневич, двом головам РДА та іншим посадовцям. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу НАЗК.

"Національне агентство з питань запобігання корупції на засіданні 5 квітня прийняло рішення про направлення до суду 6-х протоколів про адмінправопорушення, які стосуються недотримання вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо врегулювання конфлікту інтересів, та внесло 7 приписів про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів", - йдеться в повідомленні.

Так, внесено припис першому віце-прем’єр-міністру України – міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву стосовно директора департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку Андрія Демчука. За даними Нацагентства, останній не передав належні йому корпоративні права в управління протягом 30 днів після призначення на відповідну посаду. Цим він порушив вимоги частини першої статті 36 Закону.

Також внесено два приписи міністру освіти і науки України Лілії Гриневич стосовно ректора Національного університету "Львівська політехніка" Юрія Бобала. У НАЗК зазначили, що він не вжив заходів щодо недопущення виникнення та врегулювання конфлікту інтересів у директора ННІ Національного університету "Львівська політехніка" Володимира Ортинського. Цим самим порушив вимоги пункту 1 частини першої та частини четвертої статті 28 Закону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК внесло приписи міністру молоді та спорту і голові ДФС

А також стосовно ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Михайла Загірняка, який не повідомив про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів у зв’язку з перебуванням у його прямому підпорядкуванні близьких осіб, чим порушив вимоги частини першої статті 28 Закону. Водночас посадовими особами Міносвіти не вжито у встановленому Законом порядку заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів у діяльності ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Михайла Загірняка, чим порушено вимоги частин третьої та четвертої статті 28 Закону, зазначили у НАЗК.

Крім того, внесено припис голові Поліської РДА Олександру Жданову стосовно головного лікаря Поліської центральної районної лікарні Олега Савенка. За даними НАЗК, останній не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчинив дії і ухвалив рішення в умовах цього конфлікту, чим порушив вимоги частини першої статті 28 Закону.

Також внесено припис голові Макарівської РДА Тетяні Семеновій стосовно її заступника Івана Розная, який не передав належні йому корпоративні права в управління іншій особі протягом 30 днів з моменту призначення на посаду. Цим самим порушив вимоги частини першої статті 36 Закону.

Зазначено, що внесено припис директору юридичного департаменту Львівської міської ради Гелені Пайонкевич щодо усунення порушень вимог частини четвертої статті 12 Закону та надання засвідчених в установленому порядку копій документів, які запитувалися Національним агентством, проте не були надані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кубів, Омелян та Мартинюк отримали приписи від НАЗК

Внесено припис ректору Національного університету "Львівська політехніка" Юрію Бобалу, який не вжив заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів у директора навчально-наукового інституту Національного університету "Львівська політехніка" Володимира Ортинського, чим порушив вимоги частини четвертої статті 28 Закону.

У НАЗК підкреслили, що за невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року НАЗК опрацювало 2646 фактів неподання або несвоєчасного подання декларацій

Крім того, складено 4 протоколи стосовно депутата Київської міської ради Володимира Гончарова, який, будучи заступником генерального директора ТОВ "Епіцентр К", не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та взяв участь у розгляді та ухваленні рішення про затвердження порядку денного пленарного засідання 5 сесії Київради, яким було передбачено розгляд питань про передачу ТОВ "Епіцентр К" чотирьох земельних ділянок, чим порушив вимоги пунктів 2 та 3 частини першої статті 28 Закону.

Ще 2 протоколи складено стосовно лікаря комунального некомерційного підприємства Фастівської районної ради "Фастівська центральна районна лікарня" Андрія Герцуна, який не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що виник у зв’язку з необхідністю видання наказу про прийняття на роботу його дружини, а також вчинив дії в умовах цього конфлікту, чим порушив вимоги пунктів 1, 2 та 3 частини першої статті 28 Закону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК запросило до себе депутата, суддю та посадовців для надання пояснень

Відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП, а за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – частиною другою цієї статті.

Як повідомляв УНН, НАЗК внесло припис Одеському міському голові Геннадію Труханову через працівника мерії.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram