Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 квітня 2019 11:58
Новини: Економіка
6210

Торгівля ЄС-Україна: продаємо мало, купуємо багато

Торгівля ЄС-Україна: продаємо мало, купуємо багато

КИЇВ. 10 квітня. УНН. У 2015 році Україна та ЄС уклали угоду про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ). З тих пір Європа щорічно нарощує профіцит торгового балансу з Україною. Про це УНН повідомили в асоціації "Союз птахівників України".

Зокрема повідомляється, що ЄС збільшив позитивне сальдо торгівлі з Україною з 1,2 млрд євро у 2015 році до 4,2 млрд євро у 2018 році.

"Це означає збільшення чистого обсягу продукції європейських експортерів обсягом 1 мдрд євро на рік", - відзначили в асоціації.

При цьому всі чотири роки Україна купує у ЄС більше, ніж продає європейцям. І не тому, що немає можливості збільшити експорт, а тому що ринки відкриті не рівномірно, кажуть фахівці.

"Україна та ЄС погодили перелік товарних позицій, які мають обмежений доступ до європейських ринків. У той же час ПВЗВТ забезпечує практично необмежений доступ експортерів ЄС на український ринок для більшості товарів.

Згідно ПВЗВТ, Україна взяла на себе низку зобов'язань, які значно збільшують вартість української продукції, створюють додаткові витрати на адаптацію та зміну підходів. Вони були розроблені з метою підвищення привабливості імпорту в ЄС.

Багато в чому, вигоди для ЄС куди більш значущі, ніж ті, що отримала Україна", - пояснили в асоціації.

Вагому нішу у структурі експорту продуктів з України у ЄС займає м'ясо птиці. Україна у рейтингу постачальників ЄС стабільно входить в трійку лідерів з поставок курятини, поступаючись лише Бразилії і Таїланду. При цьому навіть цих потужних конкурентів Україна має намір випередити.

Однак, є істотні обмеження на ввезення української курятини у ЄС. На сьогоднішній день безмитна квота становить всього 20 тис. тонн.

Така ситуація не влаштовувала українських виробників, тому вони використовували всі можливі законні лазівки для збільшення поставок. Це у кінцевому рахунку призвело до того, що Єврокомісія погодилася піти на безпрецедентний крок і збільшити для України "курячу" квоту до 70 тис. тонн. Поки остаточного рішення немає, воно лише бурхливо обговорюється в ЄС.

Міжнародна преса тим часом приписує цю заслугу найбільшому експортерові України - власнику агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрію Косюку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...