Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 квітня 2019 13:56
Новини: Політика
9870

Порошенко підписав укази про створення низки заповідників

Порошенко підписав укази про створення низки заповідників

КИЇВ. 12 квітня. УНН. Президент України Петро Порошенко підписав низку Указів щодо створення та розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, якими збільшено площу природно-заповідного фонду України на понад 80 тис. гектарів, частина яких входить до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє прес-служба АП, передає УНН.

Згідно з Указом "Про оголошення акваторії Азовського моря гідрологічним заказником загальнодержавного значення "Приморський", відповідний статус надається з метою збереження та відтворення біологічного різноманіття акваторії Азовського моря, водно-болотного угіддя міжнародного значення "Коса Обиточна та Затока Обиточна".

Також відповідно до статті 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" Глава держави постановив оголосити гідрологічним заказником загальнодержавного значення "Приморський" погоджену в установленому порядку акваторію Азовського моря загальною площею 13115 гектарів, що прилягає до адміністративних меж Приморського району Запорізької області.

У документі зазначається, що Кабінет Міністрів у шестимісячний строк має забезпечити затвердження Положення про зазначений заказник та дотримання режиму охорони і збереження акваторії Азовського моря, оголошеної заказником загальнодержавного значення, зі збереженням рибальства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під нові національні природні парки в Україні віддали понад 32 тис. га

Президент також підписав Укази про створення Нобельського національного природного парку на Рівненщині, національного природного парку "Бойківщина" на Львівщині та національного природного парку "Кам'янська Січ" на Херсонщині.

"Зокрема, Указом № 131/2019 Глава держави постановив утворити Нобельський національний природний парку з метою збереження, відтворення і ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Західного Полісся, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність", - зазначили у прес-службі.

До його території погоджено в установленому порядку включення 25318,81 гектара земель державної власності (у тому числі з вилученням у землекористувачів), що надаються національному природному парку у постійне користування.

"Указом № 130/2019 Глава держави затвердив створення національного природного парку "Бойківщина" на території Турківського району Львівської області задля збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. До його території включається 12 240 гектарів земель державної та комунальної власності", - додали у адміністрації АП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Природний парк на Закарпатті збільшився у розмірах

Ще одним Указом № 140/2019 Президент затвердив створення національного природного парку "Кам'янська Січ" на території Бериславського району Херсонської області. Метою створення цього парку є збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. До території парку включається 12261,14 гектара земель державної власності.

Як зазначається, також Президент підписав Укази про зміну меж території національного природного парку "Синевир", національного природного парку "Зачарований край", Ужанського національного природного парку, національного природного парку "Олешківські піски", національного природного парку "Білобережжя Святослава".

Раніше УНН повідомляв, що на Львівщині з’явиться національний природний парк "Королівські бескиди".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...