Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
31215

В Україні створено новий заповідник

В Україні створено новий заповідник

КИЇВ. 13 квітня. УНН. Прибережна акваторія Азовського моря оголошена гідрологічним заказником загальнодержавного значення "Приморський". Про це УНН повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Відповідний Указ 11 квітня підписав Президент України Петро Порошенко. Площа заказника - 13 тисяч 115 гектарів уздовж морського узбережжя від Бердянського і до Приазовського району.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, заказник "Приморський" створюється з метою збереження біологічного різноманіття акваторії Азовського моря, оскільки акваторія є кормовою базою для перелітних птахів, ареалом мешкання низки рідкісних видів флори і фауни, нерестовищем та місцем нагулу багатьох видів риб, зокрема, червонокнижних.

"Рибні ресурси Азовського моря вкрай виснажені і потребують відновлення. Виною цьому є браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення довкілля. Якраз цей заказник ми створюємо, щоб отримати екологічний коридор, який об'єднає всі території та об'єкти природно-заповідного фонду і сприятиме відновленню рибних ресурсів Азовського моря", - пояснив Остап Семерак.

Територія заповідника має велике видове різноманіття флори і фауни. Там мешкають близько 150 видів безхребетних тварин, 80 видів риб і близько 20 видів водоростей-макрофітів. Найбільшу природоохоронну цінність акваторія заповідника має для осетра російського і севрюги звичайної, які занесені до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.

Кабміну доручено в шестимісячний термін забезпечити дотримання режиму охорони і збереження акваторії Азовського моря, оголошеної цим Указом заказником загальнодержавного значення, із збереженням рибальства.

Нагадаємо, вчора УНН повідомляв, що Порошенко підписав укази про створення низки заповідників.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram