Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 квітня 2019 15:19
Новини: Політика
12900

У Мінекономрозвитку порадили не оскаржувати справу щодо транзитних обмежень РФ

У Мінекономрозвитку порадили не оскаржувати справу щодо транзитних обмежень РФ

КИЇВ. 16 квітня. УНН. Міжвідомча робоча група при Мінекономрозвитку здійснила юридичний аналіз звіту Групи експертів Світової організації торгівлі (СОТ) у справі DS 512 "Російська Федерація - заходи щодо обмеження транзитного руху" та дійшла висновку про наявність у вказаному звіті низки істотних положень, позитивних для торговельних інтересів України та всієї міжнародної спільноти. Робоча група порекомендувала утриматися від апеляційного оскарження у справі про обмеження Росією транзиту з України. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, передає УНН.

Зокрема, публікація висновків Групи експертів СОТ щодо наявності "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах" є фактичним визнанням ще однією міжнародною організацією в особі СОТ наявності збройного конфлікту між Україною та Росією.

Як зазначається, висновки Групи експертів СОТ дають можливість самій Україні відповідно до власних інтересів у разі такої необхідності застосовувати санкції проти Росії, керуючись визначеними експертами СОТ положеннями щодо наявності "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах".

Група експертів СОТ у своєму звіті також підтвердила, що Україна обов’язково довела б факт порушення російською стороною своїх зобов’язань щодо свободи транзиту, якби не наявність визнаних "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах", які сьогодні існують між Україною та Росією.

Як зазначається, після опрацювання питання щодо подальших дій України у справі щодо обмеження Росією транзитного руху, члени Міжвідомчої робочої групи дійшли згоди, що змістовно представлений звіт Групи експертів СОТ у цілому вигідний Україні як у середньостроковій, так і у довгостроковій перспективі, оскільки створює для України дієві інструменти для захисту своїх прав та інтересів у рамках членства в СОТ.

У заключенні Міжвідомча робоча група ухвалила рішення утриматись від ініціювання процедури апеляційного перегляду висновків Групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту через територію Російської Федерації.

Як повідомляв УНН, Україна програла суперечку у СОТ щодо транзитних обмежень через територію РФ.

Пізніше У МЕРТ прокоментували рішення СОТ щодо транзитних обмежень.

Довідково: Міжвідомча робоча група (МРГ) при Мінекономрозвитку утворена для забезпечення узгодженості дій заінтересованих органів та організацій, підготовки пропозицій, відповідей і рекомендацій з організаційно-правових, процедурних та інших питань.

До складу МРГ входять представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства інфраструктури України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України, АТ “Укрзалізниця”, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...