Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 17 вересня 2019 09:20
Новини: Політика
8475

Суд заборонив призначати членів ВРП по президентській квоті

Суд заборонив призначати членів ВРП по президентській квоті

КИЇВ. 22 квітня. УНН. Окружний адміністративний суд Києва заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя по президентській квоті. Про це повідомила прес-служба Окружного адмінсуду, передає кореспондент УНН.

За даними прес-служби, сьогодні суд частково задовольнив клопотання про забезпечення позову щодо заборони призначення по президентській квоті членів Вищої ради правосуддя. Зокрема суд заборонив Конкурсній комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом призначення членів Вищої ради правосуддя приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для здійснення главою держави даного призначення. Окрім цього, суд заборонив голові Комісії Володимиру Буткевичу чи іншій особі, яка виконує його обов’язки, подавати на розгляд Президента список кандидатів для відповідного призначення.

Як пояснили в прес-службі, суд виходив з того, що невжиття таких заходів забезпечення, з урахуванням заявлених позивачем вимог, може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів позивача за захистом яких він звернувся. Судом враховано, що вжиття вказаних заходів забезпечення позову матиме наслідком виключно збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та проведення всіх необхідних процедур до стадії, з якої стане неможливим поновлення прав позивача в спірних правовідносинах у випадку задоволення позову.

Водночас, суд відкрив провадження за цим адміністративним позовом. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Серед позовних вимог зазначено - визнати протиправним і скасувати рішення Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя про визначення за осіб, стосовно яких проводиться спеціальна перевірка відповідно до закону.

Окрім цього, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Комісії як щодо нерозміщення на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента рішення про визначення за результатами співбесід переліку осіб, стосовно яких проводиться дана перевірка, так і щодо незабезпечення дотримання принципів верховенства права, публічності, політичної нейтральності під час проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаду члена ВРП. Також позивач просить Комісію повторно провести конкурс.

Нагадаємо, 19 квітня УНН повідомляв, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram