Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 22 липня 2019 12:58
Новини: Політика
46275

Епіфаній назвав перешкоду для єднання українців навколо Київського престолу

Епіфаній назвав перешкоду для єднання українців навколо Київського престолу

КИЇВ. 25 травня. УНН. Повному єднанню всіх українців навколо Київського престолу на сьогодні заважає частина українського православ’я, що не усвідомлює руйнівної сили перебування у духовній залежності від північного сусіда. Про це заявив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, повідомили УНН у прес-службі Київської митрополії Української православної церкви (ПЦУ).

"Наша Церква постала в непростий час, адже на сході України триває збройна агресія Росії проти України, залишається в окупації територія Автономної Республіки Крим, всередині країну руйнують міжполітичні чвари та корупційні злодіяння", – зазначив глава ПЦУ.

Предстоятель додав, що "досягненню повного єднання всіх українців навколо Київського престолу на сьогодні заважає й та частина українського православ’я, що не усвідомлює руйнівної сили перебування у духовній залежності від північного сусіда, який всіма способами намагається ізолювати Православну Церкву України, перешкодити її визнанню з боку інших помісних Православних Церков, а також намагається посіяти розбрат поміж православними українцями і радіє з того, що в сусіда трапилася якась прикрість".

Тому, підкреслив Предстоятель, українцям, передовсім, потрібно бути разом.

"Нам треба зберігати єдність поміж собою – єпископами, кліриками й мирянами. Прикладом такого єднання з нашого боку ми спонукатимемо наших братів із Московського Патріархату до усвідомлення потреби мати в Україні єдину Православну Церкву та до реальних кроків у цьому напрямку", – зазначив митрополит Епіфаній.

"Наша Церква відкрита для всіх. Ми усвідомлюємо потребу змін, відходу від пострадянської моделі життя й управління, ми дослухаємося до слушних думок і порад наших вірних і духовенства. Ми відкриті до спілкування, ми не хочемо відгороджуватися від суспільства й замикатися в собі, а намагатимемося зменшувати відстань і загороджувальну стіну між вірними й духовенством, між Церквою та її народом", – резюмував Предстоятель, наголосивши на тому, що всі завдання, які постали перед Церквою, будуть виконані з Божою допомогою.

Нагадаємо, Святійший патріарх Філарет побажав митрополиту Епіфанію Божої допомоги у розбудові ПЦУ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram