Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
137670

Зоря розвіяв основні міфи про Томос

Зоря розвіяв основні міфи про Томос

КИЇВ. 12 червня. УНН. Архієпископ Євстратій Зоря роз’яснив основні положення змісту Томосу. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Отже, Зоря пояснив основний зміст Томосу :
1. В Томосі йдеться про автокефальну Церкву, внесену до Диптиху (а не про автономію в складі Вселенського Патріархату). Наприклад, в розпал суперечки з Москвою кілька місяців тому Єрусалимський Патріархат показово просив і отримав миро від Вселенського Патріарха. І навпаки, Румунська Церква, яка спочатку була в статусі Митрополії та отримувала миро від Константинополя, через кілька десятиліть після Томосу отримала статус патріархату і Румунський Патріарх зараз освячує миро, маючи при всьому цьому чудові відносини з Константинополем.
2. Низка Помісних Автокефальних Церков беруть миро з Константинополя, що не применшує їх статусу автокефалії.
3. За Томосом всі обрання на ієрархічне служіння та загалом рішення щодо управління залишаються виключною компетенцією Помісної УПЦ. І коли хтось стверджує, що "ПЦУ залежить від Константинополя так само, як УПЦ МП - від Москви", то достатньо порівняти два статути, аби побачити, наскільки це не відповідає дійсності.
4. Справді, в Томосі підкреслено право апеляції (екклето) до Вселенського Патріарха для остаточно осуджених церковним судом. Але це право має характер виключний і не стосується "вирішення усіх справ".
Також, він зазначив, що текст Томосу публічно відомий з 6 січня 2019 року, а основні його положення були зрозумілі ще з проекту Статуту ПЦУ, запропонованого Синодом ВП для Об‘єднавчого Собору.

"Тобто 15 грудня 2018 р. точно було відомо і про миро, і про діаспору, і про право апеляції. Не було відомо дослівно, але що ці точки є принциповими для ВП і будуть відображені в Томосі - було відомо і зрозуміло", - написав Зоря.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет продовжив як і раніше звинувачувати предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у залежності від Вселенського патріархату.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram