Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Пʼятниця, 10 квітня 2020 12:44
Новини: Економіка
12225

Іноземним компаніям спростили купівлю ОВДП

Іноземним компаніям спростили купівлю ОВДП

КИЇВ. 14 червня. УНН. Нерезидентам дозволили отримувати фінансування у гривні для купівлі ними облігацій внутрішньої державної позики в Україні. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Національного банку України.

"Для спрощення іноземних інвестицій в Україну Нацбанк дозволив банкам здійснювати короткострокове фінансування у гривні юридичних осіб-нерезидентів для придбання ними ОВДП", - вказали у НБУ.

З 14 червня, як зазначається, українські банки зможуть надавати іноземним компаніям та банкам під зазначені цілі гривневі кредити, а також проводити операції на умовах форвард та своп на строк, що не перевищуватиме 14 робочих днів.

"Нещодавній запуск "лінку" з міжнародним депозитарієм Clearstream усунув технічні перешкоди для припливу іноземних інвестицій у державні облігації. Дозвіл банкам фінансувати такі операції у гривні дає інвесторам змогу краще планувати свою участь в аукціонах з розміщення ОВДП і на вторинному ринку. Це підсилюватиме їх інтерес до українського ринку", – зазначив заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Окрім цього НБУ уточнив, що суб’єкти господарювання можуть розраховуватися за торговельними зовнішньоекономічними договорами як валютними, так і гривневими платіжними картками, якщо операція не перевищує 150 тис. гривень.

Нагадаємо, Clearstream приєднав Україну до своєї мережі 27 травня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram