Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 01 квітня 2020 21:41
Новини: Політика
20595

Мер Дніпра заявив, що Зеленський зайнявся аеропортом для міста

Мер Дніпра заявив, що Зеленський зайнявся аеропортом для міста

КИЇВ. 21 червня. УНН. Мер Дніпра Борис Філатов на своєму акаунті в Facebook повідомив, що Президент України Володимир Зеленський у курсі проблем городян, пов'язаних з відсутністю нормального повітряного сполучення цього найбільшого мегаполісу з рештою світу, і займається їх вирішенням, передає УНН.

"Тільки що подзвонили з АП. Від Володимира Олександровича і за його дорученням. Там уже знають про звернення депутатів міськради стосовно аеропорту. І вже впритул ним займаються. Скоро будуть хороші новини", - написав мер.

Перед цим, 19 червня, депутати Дніпровської міськради звернулися до Президента України Володимиру Зеленському з проханням виділити на реконструкцію існуючого аеропорту або будівництво нової злітно-посадкової смуги 2,7 млрд грн.

"Просимо вас посприяти здійсненню фінансування з державного бюджету реконструкції діючої або будівництва нової злітно-посадкової смуги аеропорту в місті Дніпро", - сказано в документі.

А 20 червня на брифінгу Філатов заявив: "Сподіваюся, найближчим часом нас чекають досить проривні новини по аеропорту, наберемося терпіння і будемо тримати кулаки".

Нагадаємо, що глибокий знос злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту "Дніпро" і його іншої інфраструктури привів фактично до повного припинення виконання внутрішніх і зовнішніх рейсів. А це, у свою чергу, стримує розвиток регіону, знижує ділову та інвестиційну активність. Раніше городяни зверталися до попереднього президента України Петра Порошенка з петицією за змістом аналогічної згаданого звернення міськради. Однак, незважаючи на задеклароване увагу влади до проблеми, думка громади не було враховано.

Активно лобіювався в 2 рази дорожчий проект створення "з нуля" аеропорту між Дніпром і сусіднім Запоріжжям, для чого потрібно було б мінімум в 2,5 рази більше часу, ніж потрібно для реконструкції діючого міського аеропорту. В результаті, в ході минулих президентських виборів громада регіону дала оцінку президентським обіцянкам Порошенка: за нього проголосували лише близько 8% в першому турі, і 10,8% у другому.

У даний час ситуація виглядає для обнадійливо для жителів регіону. На проведеному в минулу середу засіданні Кабінету міністрів України за подання Міністерства інфраструктури було прийнято рішення про виділення 200 млн грн на проектні роботи по реконструкції злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту "Дніпро".

"Ми будемо докладати зусиль для реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту в місті Дніпро", - повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Це фактично дає старт державного фінансування приведення в порядок злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту "Дніпро", яка є стратегічним для країни об'єктом цивільно-військового призначення. І автоматично означає, що приватну частину інвестиційної програми (будівництво нового термінального комплексу дніпровського аеропорту) бере на себе група DCH Олександра Ярославського, раніше успішно реалізувала такий же проект в Харкові в рамках підготовки міста до Євро-2012. Ярославський особисто підтвердив готовність вкласти в будівництво нового аеропорту в Дніпрі близько $ 60-70 млн. Проведення робіт з благоустрою прилеглої території та під'їзних шляхів забезпечить міська влада, глава якої Борис Філатов послідовно відстоював саме реконструкцію діючого аеропорту як більш ефективний економічно і відповідний очікування городян варіант створення нових "повітряних воріт".

На думку експертів Airport Consulting Vienna, проект реконструкції Міжнародного аеропорту "Дніпро" може бути реалізований за 2 роки. Таким чином, вже максимум у 2021 році городяни зможуть переконатися в тому, наскільки відповідально ставиться до виконання своїх зобов'язань вище керівництво країни - Президент України і прем'єр-міністр, місцева влада та український бізнес.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram