Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
25080

Дефіцит зведеного платіжного балансу розширився

Дефіцит зведеного платіжного балансу розширився

КИЇВ. 28 червня. УНН. Дефіцит зведеного платіжного балансу за підсумками травня сягнув 800 мільйонів доларів. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані червневого макроекономічного та монетарного огляду Національного банку України.

"Через дефіцит зведеного платіжного балансу (0,8 млрд дол.) та виплати кредитів МВФ міжнародні резерви знизилися до 19,4 млрд дол. станом на кінець травня або 3,2 місяці імпорту майбутнього періоду", - йдеться в огляді НБУ.

Також вказано, що у травні поточний рахунок платіжного балансу зведено з профіцитом (0,2 млрд дол.) порівняно з майже нульовим сальдо у квітні цього року та травні 2018 року. "Цьому сприяло як звуження дефіциту торгівлі товарами, так і розширення профіциту первинних доходів", - додали у регуляторі.

Зростання експорту товарів у травні прискорилося - до 13,9% р/р з 2,1% р/р у квітні. Зростання експорту продовольчих товарів у цілому прискорилося до 34,1% у річному вимірі.

Зокрема, у травні відновилося зростання фізичних обсягів експорту чорних металів завдяки нарощенню металургійного виробництва, зазначили у Нацбанку. "Проте вартісні обсяги експорту цієї групи залишалися меншими, ніж минулорічні, через нижчі ціни на металургійну продукцію", - додали у НБУ.

Істотно збільшилися поставки залізних руд (в 1,6 раза р/р), чому серед іншого сприяли найвищі за останні шість років світові ціни, вказали у регуляторі.

На відміну від експорту, зростання імпорту товарів у травні сповільнилося - до 8% р/р з 12,8% у квітні, насамперед, як вказано, за рахунок енергоносіїв.

Зокрема зазначається, що після значних закупівель нафтопродуктів у квітні, спричиненого більш раннім стартом посівної кампанії, у травні їх вартісні обсяги залишилися на рівні попереднього року.

Також уповільнилося зростання вартісних обсягів імпорту природного газу, зокрема через зниження цін на європейському ринку та ефекти бази порівняння унаслідок певного зміщення графіку закачування газу в підземні сховища цього року порівняно з попередніми роками.

Крім того зазначається, що високими темпами продовжував зростати імпорт легкових автомобілів, у тому числі внаслідок розмитнення раніше ввезених автомобілів з іноземною реєстрацією з огляду законодавчі зміни, якими відтермінували застосування штрафів за перевищення терміну їх перебування в Україні.

"За фінансовим рахунком на відміну від попередніх періодів спостерігався значний відплив капіталу (1 млрд дол.). Це було зумовлено плановим погашенням суверенних єврооблігацій, що лише частково було компенсоване подальшим нарощенням інвестицій нерезидентів у гривневі ОВДП", - додали у Нацбанку.

У приватному секторі, як вказано, також сформувався чистий відплив капіталу: збільшення готівки поза банками перевищило надходження боргового та інвестиційного капіталу до реального сектору та приплив капіталу до банківського сектору.

Додамо, платіжний баланс - це співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, та сумою здійснених нею платежів за кордон протягом певного періоду.

Нагадаємо, у квітні платіжний баланс було зведено з дефіцитом у 45 млн дол.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram