Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 серпня 2019 09:40
Новини: Економіка
13875

НБУ збільшив кількість системно важливих банків з 3 до 14

НБУ збільшив кількість системно важливих банків з 3 до 14

КИЇВ. 1 липня. УНН. Національний банк визначив перелік системно важливих банків відповідно до оновленої методології. Нова методологія дала змогу значно розширити кількість таких банків. Про це повідомляє УНН з посиланням на НБУ.

Системно важливий банк – банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може призвести до появи системних ризиків. Національний банк приділяє особливу увагу діяльності системно важливих установ, адже потенційні труднощі у їхній роботі можуть мати негативний вплив на роботу всієї фінансової системи.

З 2016 року системно важливими банками незмінно визначались три банки – ПриватБанк, Ощадбанк та Укрексімбанк.

Згідно оновленої методології, відтепер системно важливими є 14 банків:

1. Приватбанк;
2. Ощадбанк;
3. Укрексімбанк;
4. Укргазбанк;
5. Альфа-банк;
6. Укрсоцбанк;
7. Райффайзен Банк Аваль;
8. ПУМБ;
9. Укрсиббанк;
10.Таскомбанк;
11. Універсал банк;
12. Кредобанк;
13. ОТП банк;
14. Південний.

Набуття статусу системно важливого накладає на банки додаткове навантаження, вони повинні виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення їх запасу міцності.

По-перше, з 1 січня 2020 року системні банки мають виконувати посилені значення нормативів:

● Нормативу миттєвої ліквідності (Н4) - не менше ніж 30%.

● Максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше ніж 20%.

По-друге, такі банки мають сформувати додатково до нормативного значення достатності основного капіталу буфер системної важливості, який почне діяти з 1 січня 2021 року. Розмір буферу залежатиме від значення показника системної важливості банку:

● Буфер системної важливості має становити 1%: Райффайзен Банк Аваль, Альфа Банк, Укрсоцбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, ТАС, Універсал Банк, ОТП Банк, Південний та Кредобанк.

● Буфер системної важливості має становити 1,5%: Укрексімбанк та Укргазбанк.

● Буфер системної важливості має становити 2%: ПриватБанк та Ощадбанк.

По-третє, ці банки повинні будуть розробити план відновлення діяльності згідно до вимог Національного банку, який сприятиме швидкій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи.

Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися вищезгаданих вимог протягом ще 12 місяців.

Водночас цей статус жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах. Також системно важливі банки (окрім державних) не можуть та не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації.

Перелік банків затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 27 червня 2019 року № 438-рш "Про визначення системно важливих банків", яка набирає чинності з 1 липня 2019 року.

Нагадаємо, дефіцит зведеного платіжного балансу за підсумками травня сягнув 800 мільйонів доларів. Про це УНН повідомляв з посиланням на дані червневого макроекономічного та монетарного огляду Національного банку України.

Джерело: УНН
Теги: НБУ, банки
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram