Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 07:39
Новини: Економіка
15435

Міжнародні резерви України у червні зросли на 1,2 млрд доларів

Міжнародні резерви України у червні зросли на 1,2 млрд доларів

КИЇВ. 5 липня. УНН. Станом на 1 липня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 20 638,9 млн дол. (в еквіваленті). У червні вони зросли на 6,4% або на 1,2 млрд дол., передає УНН із посиланням на прес-службу НБУ.

Як повідомили у НБУ, загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

по-перше, операції Уряду з управління державним боргом. Так у червні надходження від розміщення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики становили 1 612,4 млн дол. Зокрема, від розміщення єврооблігацій отримано 1,0 млрд євро, від ОВДП - 325,8 млн дол. і 148,0 млн євро.

Частина цих надходжень була спрямована на обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Загальна сума таких виплат становила 952,4 млн дол. (в еквіваленті). З них 773,6 млн дол. сплачено за ОВДП. Платежі Уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду становили 157,5 млн дол. Решта коштів спрямована на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями;

по-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку, що склалася унаслідок збереження позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту, помірних обсягів імпорту та припливу іноземного капіталу в державні цінні папери, номіновані в гривні.

Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви за рахунок інтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 322,3 млн дол. Зокрема, 183,0 млн дол.  було куплено під час здійснення інтервенцій шляхом запиту найкращого курсу та 139,3 млн. дол. – за єдиним курсом. Інтервенцій з продажу валюти Національний банк упродовж місяця не проводив;

по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 254,6 млн дол. (в еквіваленті).

Станом на 1 липня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку, зазначено у повідомленні.

Як повідомляв УНН, за п’ять місяців 2019 року обсяги міжнародних резервів Національного банку України знизилися на 1,4 млрд доларів через високі виплати за зовнішніми зобов’язаннями.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...