Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 27 лютого 2020 04:29
Новини: Економіка
58785

У Світовому банку застерегли Україну від подальшого підвищення зарплат

У Світовому банку застерегли Україну від подальшого підвищення зарплат

КИЇВ. 15 липня. УНН. Для України наразі дуже важливо зупинити стрімке зростання мінімальної заробітної плати, а також підвищення зарплат в державному секторі, до завершення реформування в економіці. Про це розповіла економіст Представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", передає УНН.

"Наразі дуже важливо зупинити стрімке зростання мінімальної заробітної плати до того моменту, поки не буде завершено основні структурні реформи в економіці. Крім того, будь-які підвищення заробітних плат і надбавок у державному секторі наразі теж небажані, оскільки зрештою вони матимуть негативні наслідки для економічного зростання. Тобто чистий економічний ефект від них буде негативним: обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як решта економічних агентів постраждають", - зазначила Головач.

За її словами, заробітні плати мають зростати виключно за рахунок підвищення продуктивності праці, в Україні ж це зростання відбувається при збереженні рівня продуктивності, тож попит всередині країни збільшується набагато швидше, ніж пропозиція встигає на нього відреагувати.

"Якби наші виробники мали можливість відреагувати на зростання попиту швидко, не було б жодних проблем. Але у них не було такої можливості, бо НБУ, реагуючи на інфляційні тиски, змушений був підняти облікову ставку, що зробило гроші дорогими. А якщо внутрішні виробники не змогли задовольнити зростаючий попит населення, то його задовольнятиме імпорт, що й призвело до поглиблення наших проблем із зовнішньоторговельним балансом", - пояснила економіст.

Нагадаємо, уряд схвалив рішення про підвищення заробітних плат працівникам освітньої галузі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram