Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
42210

Microsoft повідомила про майже 800 кібератак проти політичних організацій

Microsoft повідомила про майже 800 кібератак проти політичних організацій

КИЇВ. 18 липня. УНН. Компанія Microsoft виявила за останній рік майже 800 кібератак проти політичних організацій, зазначивши, що багато атак були проведені з території Росії, Ірану і КНДР. Про це йдеться в заяві компанії, передає УНН.

"Уминулому році Microsoft повідомила майже 10 000 клієнтів про те, що вони стали жертвами атак з боку держав (nation-state attack). Близько 84% цих атак були спрямовані на корпоративних клієнтів, а близько 16% - на особисті облікові записи користувачів", - повідомили в компанії.

Як зазначається, хоча багато які з цих атак не пов'язані з демократичним процесом, ці дані демонструють значний ступінь того, як держави продовжують покладатися на кібератаки як інструмент для отримання розвідданих, впливу на геополітику або досягнення інших цілей.

"Велика частина діяльності держав у цей період відбувалася від учасників з трьох країн - Ірану, Північної Кореї і Росії. Ми спостерігаємо активну діяльність з боку гравців, яких ми називаємо Holmium і Mercury, що працюють в Ірані, Thallium що працює у Північній Кореї, і двох гравців з Росії, яких ми називаємо Yttrium і Strontium (Fancy Bear - ред.)", - додали в компанії.

Кібератаки, відзначили в Microsoft, продовжують залишатися важливим інструментом і зброєю в кіберпросторі. У деяких випадках ці напади, як вказано, мабуть, пов'язані з тривалими зусиллями щодо нападів на демократичний процес.

"З серпня минулого року ми виявили атаки, що мають на меті організації, які мають фундаментальне значення для демократії. Ми вже направили 781 повідомлення про атаки з боку держав на організації, які беруть участь в AccountGuard", - заявили в компанії.

Ці дані, як повідомляється, свідчать, що організації, орієнтовані на демократію в Сполучених Штатах, повинні бути особливо занепокоєні, оскільки 95% цих атак були спрямовані проти організацій, що базуються в США. За своєю природою ці організації мають вирішальне значення для суспільства, але мають менше ресурсів для захисту від кібератак, ніж великі підприємства, зазначили в Microsoft.

"Багато які з нападів, орієнтованих на демократію, які ми бачили недавно, спрямовані проти НУО та аналітичних центрів, і відображають модель, яку ми також спостерігали на ранніх етапах деяких попередніх виборів. За цією схемою сплеск нападів на НУО та аналітичні центри, які працюють в тісному контакті з кандидатами і політичними партіями або займаються питаннями, які є центральними для їхніх кампаній, служать передвісником прямих атак на самі кампанії і виборчі системи. Ми бачили такі напади на президентськи виборах в США в 2016 році і на останніх президентських виборах у Франції", - повідомили в компанії.

Раніше у цьому році, додали в Microsoft, напади спостерігалися на демократичні НУО в Європі, близькі до європейських виборів.

"Оскільки ми наближаємося до виборів 2020 року (у США - ред.),.. ми очікуємо, що ми побачимо атаки, спрямовані на виборчі системи США, політичні кампанії або НУО, які тісно співпрацюють з кампаніями", - повідомили в компанії.

Нагадаємо, раніше в Microsoft заявляли, що хакери Fancy Bear націлилися на аналітичні центри в Європі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram