Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
50310

Зеленський підписав указ щодо підвищення якості доріг в Україні

Зеленський підписав указ щодо підвищення якості доріг в Україні

Володимир Зеленський

КИЇВ. 19 липня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-службу Глави держави.

Так, Зеленський підписав указ за результатами робочої наради щодо дорожньої інфраструктури, яка відбулася 19 липня.

Як вказано, документ передбачає низку заходів, спрямованих на створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху, розвиток мережі якісних доріг, формування сприятливих умов для бізнесу.

Зокрема, до 1 січня 2020 року Кабінет Міністрів має забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників публічних закупівель відповідно до найкращих світових практик.

Крім того, мають бути створені умови для використання новітніх технологій та матеріалів під час будівництва, реконструкції, ремонту доріг, переглянуті відповідні нормативно-технічні документи з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг. Також замовники мають залучати на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

Під час наради Зеленський зауважив, що впродовж останніх днів відвідав декілька регіонів, де ознайомився з перебігом ремонтів на автошляхах.

"За його словами, є багато проблем щодо фінансування, прозорості проведення тендерів, фаховості компаній-підрядників, якості виконаних робіт, і всі вони потребують негайного вирішення. Крім того, має бути напрацьований план з чітким переліком доріг і термінами їхнього ремонту", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу, керівник Офісу Президента Андрій Богдан зазначив, що необхідно системно боротися з корупцією в дорожній сфері та провести аудит чинних договорів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Київщині викрили схему розкрадання коштів на ремонті доріг

А заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що є проект реформи "Укравтодору", який може бути реалізований за декілька місяців і передбачає ліквідацію функції контролера. Натомість якість доріг і виконаних робіт має моніторити іноземна аудиторська компанія з відповідним статусом.

"Боюся, що поки ми реформуватимемо, ми витратимо і гроші, і час. Може, ми зробимо план найближчим часом і віддамо провідним західним компаніям будівництво пріоритетних доріг? А паралельно реформуватимемо", – висунув пропозицію Зеленський.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук зазначив, що першочергово визначено декілька пріоритетних проектів, які можуть бути реалізовані до кінця цього року. Він зауважив, що є Дорожній фонд, однак його коштів не вистачає для фінансування всіх потреб, тому пропонується декілька варіантів додаткових джерел надходжень.

"Слід впорядкувати ситуацію з акцизами. В Україні багато пального продається за "сірою схемою", за яке не платиться акциз. За нашими очікуваннями, ми зможемо отримати надходжень додатково на 1 млрд доларів. Ще одна можливість для зростання – налаштування нормальної роботи з міжнародними фінансовими інституціями. Ми з ними зустрічались, і вони потенційно декларують готовність працювати більш активно за умови виконання українською стороною своїх зобов'язань, оскільки зараз вибірка за наявними кредитним програмам складає приблизно 20%", – сказав Гончарук і додав, що іноземні партнери готові надати також близько 1 млрд доларів.

У свою чергу, експерт Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олександр Кубраков зазначив, що, за оцінками Світового банку, першочергово необхідно провести капітальний ремонт 24 тис. км основних магістралей, на що необхідно 150 млрд грн і ще 15 млрд щороку на підтримання їх у належному стані.

"Це реально зробити за три роки", – заявив він.

Всього в Україні 169 тис. км доріг різних категорій.

Зеленський наголосив, що на першому етапі необхідно відремонтувати головні магістралі. Водночас, інші дороги мають бути у нормальному стані.

Міністр фінансів Оксана Маркарова наголосила, що для залучення великих компаній, які будують якісні дороги, необхідно ухвалити закон про концесію.

Нагадаємо, Кабмін планує ухвалити ще одну програму відновлення місцевих доріг.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram