Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
37440

Підвищення якості українських доріг: що передбачає указ Зеленського

Підвищення якості українських доріг: що передбачає указ Зеленського

КИЇВ. 19 липня. УНН. Указ Президента України Володимира Зеленського про деякі заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг опубліковано на сайті Глави держави, передає УНН.

"З метою створення безпечних умов дорожнього руху, розвитку мережі якісних автомобільних доріг, створення належної інфраструктури для розвитку бізнесу постановляю", - йдеться у президентському указі №529/2019.

Так, відповідно до документу, Кабінет міністрів України має забезпечувати прозорість та обґрунтованість прийняття рішень у сфері державного планування будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг шляхом визначення чітких, зрозумілих для населення і бізнесу пріоритетів з урахуванням національних інтересів та належного ресурсного забезпечення.

Має проаналізувати програмні документи у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг на предмет дотримання чітких та зрозумілих пріоритетів і національних інтересів та y разі необхідності до 1 січня 2020 року забезпечити внесення відповідних змін.

Також до 1 січня 2020 року Кабмін має опрацювати питання щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на запровадження в рамках бюджетного планування визначення обсягів фінансового забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг за рахунок коштів бюджетів на довгостроковий період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді розповіли про гроші на дороги

Крім того, згідно з указом, до 1 січня 2020 року уряд має забезпечити:

а) перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових та технічних вимог до учасників публічних закупівель у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг відповідно до кращих світових практик здійснення закупівель, що застосовуються міжнародними фінансовими установами;

б) створення умов для використання новітніх технологій та матеріалів у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг, перегляд відповідних нормативно-технічних документів з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг, безкоштовний доступ до текстів таких документів;

в) встановлення обов’язку для замовників будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг залучати на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування;

г) прозорість планування, замовлення, виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг та їх гарантійного обслуговування, зокрема опрацювати питання створення загальнодоступного порталу системи управління та моніторингу в режимі реального часу виконання робіт з будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

Крім того, Кабмін має опрацювати питання щодо включення до договорів про виконання робіт з будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг умов про страхування таких об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді назвали суму виділеного на дороги на наступний рік

Указом також передбачено, що обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечувати узгодження регіональних програм розвитку автомобільних доріг з відповідними документами державного планування.

Документом Президент постановив також рекомендувати органам місцевого самоврядування при розробленні місцевих програмних документів щодо будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг враховувати відповідні документи державного планування.

Указ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Укравтодор" наполовину виконав план з латання ям на дорогах

Як повідомляв УНН, Зеленський підписав указ щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram