Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 серпня 2019 04:08
Новини: Здоров'я
44880

ВООЗ "реабілітувала" популярний препарат для лікування ВІЛ

ВООЗ "реабілітувала" популярний препарат для лікування ВІЛ

КИЇВ. 23 липня. УНН. Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала оновлені рекомендації з лікування ВІЛ. Зокрема, препарат долутегравір, який в даний час використовується як альтернативний засіб антивірусної терапії, тепер включений в основний список. Про це повідомляє УНН з посиланням на ООН.

Вивчивши дані нових наукових досліджень і оцінивши ризики і терапевтичний ефект, фахівці Всесвітньої організації прийняли рішення включити долутегравір в список препаратів першої та другої лінії при лікуванні ВІЛ.

Ліки рекомендовано в тому числі для застосування вагітними та жінками дітородного віку. Раніше передбачалося, що використання долутегравіра цією групою населення може згодом призвести до пороків розвитку у новонароджених.

Це зв'язок був попередньо виявлений в 2018 році в ході дослідження, проведеного в Ботсвані. В результаті багато країн перейшли на інший препарат при лікуванні вагітних і жінок дітородного віку, які живуть з ВІЛ.

В результаті нових досліджень, вчені прийшли до висновку, що ризик народження дітей з вадами при використанні долутегравіра набагато нижче, ніж передбачалося раніше. Тому препарат, який відомий своєю ефективністю і рідкісними побічними явищами, було вирішено повернути в списки першої і другої лінії при лікуванні ВІЛ. Ще одна з переваг долутегравіра: він більш своїх аналогів "захищений" від проблеми "стійкості до ліків", яка сьогодні стає все більш актуальною.

Як повідомляв УНН, в Східній Європі кількість ВІЛ-інфікованих зросла на третину .

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram